Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMístní rozvoj

  Lázně Bohdaneč dokončily sportovní halu za 65 milionů korun

  Lázně Bohdaneč na Pardubicku dokončily stavbu sportovní haly za 65 milionů. V novém objektu je také zázemí pro trenéry, střídačky pro sportovce a sklady sportovního nářadí. V Bohdanči v minulosti politici uvažovali o velkorysejším projektu za dvojnásobnou cenu. Město si na 65milionovou investici vzalo 30 milionů korun úvěr na deset let.
  „Splácet zvládneme. Máme dostatečné rezervy, kvůli tomu jsme i postavili halu za polovinu, než chtělo původní vedení města. Není to kompromis, hala je stejně velká. Původní projekt měl například zahradu na střeše. Udělali jsme střídmější halu, ale vyhovuje všem našim požadavkům,“ řekl starosta města Štěpanovský.
  Hala stojí ve školním areálu. Až skončí opatření proti šíření koronaviru, v hale budou cvičit děti ze základní a mateřské školy. Základní škola měla dosud jen malou tělocvičnu, spolky mohly trénovat v sokolovně.
  „Věřím, že díky nové hale v Bohdanči vzniknou nové sportovní oddíly. Je odrazovým můstkem. Budeme muset děti po skončení lockdownu rozhýbat. Hala bude využitá i o víkendech pro tréninky a turnaje, zájem mají místní sportovní kluby i z okolí, zájem projevily i z Pardubic,“ řekl ředitel základní školy Jan Ľuptovský.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze