Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Liberecký kraj se zapojí do třetího období Interreg Česko-Polsko 2021–2027

V úterý 23. srpna proběhl na Krajském úřadě Libereckého kraje první ze seminářů k novému česko-polskému přeshraničnímu programu. Probírala se témata jako spolupráce složek integrovaného záchranného systému, podpora cestovního ruchu a spolupráce měst, obcí a spolků, ochrana přírody a krajiny, investice do železnic a dopravy s důrazem na udržitelnost nebo podpora podnikatelů a inovací.

„Jsem přesvědčen, že stejně jako v minulém období, se díky spolupráci s polskými partnery podaří zrealizovat projekty, které obohatí a zatraktivní česko-polské pohraničí,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Jedná se již o třetí období česko-polské spolupráce. Novinky prezentoval Maciej Molak, vedoucí společného sekretariátu v Olomouci. Novou podobu Fondu malých projektů představil Ondřej Havlíček z Euroregionu Nisa. Monitorovací výbor nového programu se sejde v polovině září v polském Opole. Liberecký kraj tam bude reprezentovat radní Jiří Ulvr.

Foto a zdroj: Liberecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze