Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Litvínov spustil čerpání dotací

  Letos bylo spuštěno v Litvínově nové dotační programovací období, a to na roky 2021-2027. Jedním z kritérií poskytovatelů dotace je projektová připravenost žadatele.

  V současné době má město Litvínov strategické projekty formulované v podobě záměrů. Rada města Litvínova proto doporučila zastupitelům schválit vyčlenění 2,5 milionu korun na vytvoření studie pro revitalizaci bývalého areálu Kovošrotu, dále na revitalizaci lokality Koldům, modernizaci tramvajové trati ve městě Litvínov, doplnění cyklostezek a cyklotras ve městě i cyklostezek spojující Litvínov se Zálužím, jezerem Most a jezerem Matylda.

  Dalším strategickým projektem je dopravní propojení, kterým vznikne jižní obchvat do Janova. To úzce souvisí i s projektem rozvojové lokality vedle bývalého areálu Kovošrot. Studii je potřeba vytvořit také pro revitalizaci zadní části náměstí Míru včetně Kostelní ulice a pro revitalizaci lokality ulice Žižkova.

  Na doporučení radních by měli zastupitelé schválit také vyčlenění 500 tisíc Kč na pořízení projektové dokumentace pro snížení energetické náročnosti budovy bývalé speciální školy v ulici U Bílého sloupu č. p. 2089. Další projektovou dokumentací si chce město ověřit, zda je možné rozšířit stávající parkoviště u Krušnohorské polikliniky s podmínkou zachování nástupních ploch pro hasiče.

  Další informace ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Podpora vydávání knih
  Image