Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetika

  MAS pomohou v Jihočeském kraji u dotací Nová zelená úsporám light

  Image

  Stovkám nízkopříjmových domácností aktuálně pomáhají jihočeské Místní akční skupiny (MAS) získat příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light. A dělají to zcela ZDARMA! Program tentokrát přispívá částkou až 150 tisíc korun seniorům či domácnostem s nižšími příjmy, aby si mohli zateplit fasády, střechy, stropy, podlahy nebo vyměnit okna a dveře. 

  „To slovíčko ZDARMA je v kontextu získání dotace velice důležité. MASky, tedy Místní akční skupiny, si za svou pomoc při administraci dotace neberou žádné peníze. Velice mě rozčílila informace, že se po našem kraji pohybují lidé, kteří si za stejnou službu účtují dost vysoké částky. Bavíme se tady o nízkopříjmových skupinách obyvatel, kterým chceme pomoci a ne z nich tahat peníze. Vyzývám tedy všechny žadatele: neplaťte zbytečně a obraťte se s žádostí o pomoc na Místní akční skupiny. Ty to udělají zcela zdarma,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dotace Pavel Hroch a poděkoval MASkám za jejich práci.

  Jihočeským žadatelům pomáhá všech 16 jihočeských MAS, jejichž území zahrnuje 597 z 624 obcí Jihočeského kraje. Už mají zkušenost s pomocí seniorům a nízkopříjmovým domácnostem v rámci takzvaných kotlíkových dotací, kterou zástupci MAS zprostředkovali též zdarma na základě spolupráce s Jihočeským krajem. „Jestliže tedy předpokládáte, že splňujete podmínky Nové zelené úsporám light, je vaším dalším nezbytným krokem kontaktování příslušné MAS či EKIS, kteří kompletně zajistí podání žádosti ZDARMA!“ dodal předseda KS NS MAS ČR Jihočeského kraje Tomáš Novák.

  Pokud chcete kontaktovat zaměstnance Místní akční skupiny, podívejte se na přiloženou mapu. Poté, co určíte, ve které MAS se vaše obec nachází, navštivte stránky www.mistniakcniskupiny.cz, kde jsou uvedeny kontaktní osoby, na které se můžete obrátit.

  Foto a zdroj: Jihočeský kraj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze