Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  MAS Pošumaví připravuje novou strategii

  Město Klatovy je členem Místní akční skupiny (MAS) Pošumaví, která zahrnuje oblast Klatovska, Kdyňska, části Plzně jihu, Horažďovicka a Sušicka. MAS sdružuje obce, podnikatelské subjekty a neziskové organizace a jejím hlavním smyslem je rozvoj daného území s využitím dotačních možností. Její sídlo je v bývalém dominikánském klášteře v Plánické ulici v Klatovech.
  V současné době MAS připravuje novou strategii do roku 2027, v rámci které bude vyhlašovat nové výzvy k podání žádostí o dotace na konkrétní projekty. Aktuálně MAS shromažďuje data, nápady a názory k dalšímu zpracování. V průběhu března a dubna se uskuteční online setkání s odbornou veřejností nad řadou témat, kterým se strategie věnuje.
  V uplynulém období bylo možné prostřednictvím MAS čerpat finanční prostředky z Integrovaného regionálního programu, Programu rozvoje venkova a Operačního programu Zaměstnanost. Dotace jsou určeny zejména pro obce, neziskové organizace, zemědělce a pro podporu podnikání na venkově. Z prvně jmenovaného programu byly podpořeny projekty zaměřené na národní kulturní památky, vybavení hasičů, zvýšení bezpečnosti osob v dopravě, mobilitu sociálních služeb, vytvoření územních studií či na zlepšení školních zařízení. V Klatovech byla podpořena například výstavba chodníku v Tupadlech, úprava expozice v Klatovských katakombách či nákup automobilů pro pečovatelskou službu Městského ústavu sociálních služeb. Druhý program je orientován na projekty z oblasti zemědělství, lesnictví a venkova. Z Operačního programu Zaměstnanost se podařilo podpořit například projekt “Rozvoj komunitních služeb pro lidi s duševním onemocněním v oblasti MAS Pošumaví v návaznosti na reformu psychiatrické péče” zapsaného spolku Ledovec. Sídlo této služby, která byla aktuálně spuštěna, je v objektu bývalé polikliniky v Klatovech. Podporu na projekt „Terénní program a poradenství na území MAS Pošumaví“ získala také obecně prospěšná společnost Člověk v tísni a k realizaci byly vybrány i další zajímavé projekty.
  Zdroj: www.klatovskyzpravodaj.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze