Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Méně financí, nová pravidla. České příhraničí se připravuje na nové dotační období

  Projekty v příhraničí mají svá specifika, pravidla i vlastní fond. Stále více se ale podobají těm spolufinancovaným z kohezních fondů, což může přinášet komplikace. Shodují se na tom koordinátoři i realizátoři projektů na česko-polsko-saských hranicích. Nové programové období ale slibuje některé změny k lepšímu.
  Projekty v příhraničí byly díky své nízké administrativní náročnosti dlouhodobě příkladem, jak má vypadat realizace projektů spolufinancovaných z fondů EU. Čím dál více se však provazují s kohezní politikou, jejich pravidla se tak zpřísňují.
  Jedná se například o právní zaštítění přeshraničních projektů pod jednu unijní legislativu či využívání stejného elektronického systému pro zpracování žádosti přeshraničních i vnitrostátních projektů, kvůli kterému musí v příhraničí vykazovat každý detail. Ten navíc může podléhat opakované kontrole.
  Některé dokumenty pro realizaci projektů se také nadále musí odevzdávat nejen v elektronické, ale také v písemné podobě.
  V neposlední řadě se v již končícím programovém období 2014-2020 uplatňovala tzv. tematická koncentrace, podle které je nutné do určitých oblastí alokovat určitou část finančních prostředků. Odborníci na přeshraniční projekty však upozorňují, že taková pravidla mohou být svazující. Každá hranice je totiž do jisté míry specifická a má své vlastní problémy k řešení.
  Více informací zde.
  Zdroj: Portál Euractiv

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Podpora vydávání knih
  Image