Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Město Krnov podporuje aktivní podnikatele

  Město Krnov také letos rozdělí čtvrt milionu korun v dotačním programu Podnikej v Krnově! 2022 Určen je začínajícím podnikatelům nebo těm, jež chtějí své podnikání inovovat. Žádosti o dotaci bude možné podávat od 15. července do 5. srpna. Žadatel má možnost podat maximálně dvě žádosti, podpořena ale může být jen jedna, která bude vyhodnocena jako lepší. Obor podnikatelské činnosti žadatele není omezen.

  „K vyhlášení programu jsme se rozhodli po loňském úspěchu pilotního ročníku. Nejlepší vyhodnocený projekt opět získá částku 100 tisíc korun, druhý 70 tisíc a třetí i čtvrtý částku 40 tisíc korun. Žadatelům letos nově nabízíme bonus, a to možnost osobní konzultace finančního plánu a projektového záměru s hodnotitelem ještě v průběhu přihlašování. Konzultace se uskuteční 29. července,“ uvádí referentka pro podporu podnikání Melita Vodičková.

  O poskytnutí dotace rozhodne zastupitelstvo města nejpozději do konce prosince letošního roku na základě hodnocení výběrové komise. Vybraní podnikatelé obdrží dotaci ve dvou splátkách. První ve výši 80 procent schválené dotace bude na účet příjemce převedena do 30 dnů ode dne nabytí účinnosti smlouvy o poskytnutí dotace, zbytek získá do 60 dnů od předložení bezchybného závěrečného vyúčtování celého projektu. Projekt musí zrealizovat nejpozději do 30. 6. 2023.

  V prvním ročníku dotačního programu Podnikej v Krnově! získala nejvyšší částku, 100 tisíc korun, společnost Zahradní OLLA vyrábějící speciální zavlažovací nádoby. Sedmdesát tisíc korun putovalo na projekt food tracku Ivaně Matušinské, čtyřicet tisíc obdržela provozovatelka Dětského klubíku DINO Kateřina Nálepová na dovybavení herny a stejná částka pomohla Danielu Štverákovi ze společnosti DATO servis rozšířit a zpříjemnit klientskou zónu.

  „Zisk dotace pro nás byl a je důležitý mezník v našem projektu Zahradní OLLA. Díky finanční podpoře jsme mohli nechat vyhotovit sádrové formy umožňující výrobu našich produktů formou odlévání a tím navýšit kapacitu výroby a tedy uspokojit poptávku jak koncových zákazníků, tak obchodních partnerů nejen v Česku, ale například už i v Německu. Vzhledem k poptávce po této jedinečné technologii zavlažování si můžeme dovolit říci, že nyní budeme vyrábět už jen více. Ručně točené nádoby zůstanou stálicí v našem portfoliu, ale předpokládáme, že odlévané zavlažovací nádoby, co se týká množství, převládnou. Z toho vyplývá, že ocenění v dotačním programu Podnikej v Krnově! bylo pro nás zásadní a my za něj děkujeme,“ zhodnotila Šárka Bočková ze společnosti Zahradní OLLA.

  Veškeré informace o dotačním programu Podnikej v Krnově! 2022 zájemci najdou na webu města nebo se mohou obrátit na Melitu Vodičkovou z odboru rozvoje města, tel. 554 697 229, mvodickova@mukrnov.cz.

  Foto a zdroj: Krnov.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze