Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Město nesouhlasí s pozastavením dotace na Zimní stadion Luďka Čajky

Řízení se zastavuje. Takovou nemilou zprávu obdrželo město Zlín od Národní sportovní agentury, ke které byla podána žádost o finanční dotaci ve výši až 300 milionů korun na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky. Z osmi podaných žádostí pouze dvě, brněnská a jihlavská, postoupily do další etapy dotačního posuzování.

„Rozhodnutí nás velmi nemile překvapilo. Obzvláště za situace, kdy nás celou dobu nikdo z NSA nekontaktoval, a žádný problém, který bychom měli odstranit s námi nekonzultoval. Přitom u ostatních dotací je takový postup zcela běžný. Jsme přesvědčeni, že jsme žádnou podmínku neporušili. Na pozemky u sportovní haly, které jsou dle NSA problematické, máme stavební povolení a navíc jsme ani žádné dotační finance na úpravu těchto pozemků nepožadovali. Nesouhlasíme se stanoviskem NSA a patrně nám nezbyde než se bránit soudní cestou,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

Na rozhodnutí NSA žehrá dle médií například i město Liberec, kterému je vyčítáno, že žádost nebyla podána datovou schránkou. Město Liberec však trvá na tom, že žádost podalo řádně a včas. Je pravděpodobné, že i město Liberec tak bude zvažovat podobný postup jako Zlín. Ačkoliv NSA nepřipouští odvolání je zde možnost podání správní žaloby.

Zdroj: Město Zlín

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze