Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Mezinárodní visegrádský fond podpořil další projekty v Královéhradeckém regionu

Mezinárodní visegrádský fond (MVF) vznikl v roce 2000 v rámci Visegrádské skupiny, od té doby podpořil tisíce projektů. Stále více se do tohoto fondu zapojují partneři z Královéhradeckého kraje. „Při posledním hodnocení byly podpořeny rovnou dva projekty, ve kterých jsou zapojeni tři partneři z našeho kraje,“ říká Adam Valenta, krajský radní odpovědný za oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací.
Prvním je česko-polský přeshraniční projekt Tajemství podzemních komplexů v demokracii a diktatuře na česko-polském pohraničí, žadatel – Město Rokytnice v Orlických horách, partneři projektu – Univerzita Hradec Králové – Filozofická fakulta, Podzemní město Osówka, Gluszyce a Polsko-česká vědecká společnost, Wroclaw. Administraci projektu zajišťuje Institut spolupráce, z. ú., Vrchlabí.
Druhým podpořeným je rovněž česko-polský přeshraniční projekt Neformální a lepší, kde žadatelem je Středisko volného času Déčko, Náchod, polským partnerem je Mateřská a základní škola S. Moniuszky, Kudowa Zdrój. Projektu byla rovněž přidělena 100 % dotace ve výši 6 648 EUR.
V rámci MVF lze realizovat několik typů projektů, kromě standartních projektů za účasti partnerů alespoň ze tří států V4 (zapojit se mohou rovněž partneři ze států Východního partnerství a Západního Balkánu, tj. např. z partnerské Zakarpatské oblasti) lze realizovat i bilaterální přeshraniční projekty a některé další typy projektů.
Zdroj: Královehradecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze