Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMístní rozvoj

  Moravskoslezský kraj se transformuje, nové evropské peníze půjdou i na rekvalifikace

  Ambiciózní klimatické a energetické cíle EU představují velkou výzvu především pro regiony závislé na těžkém průmyslu. Moravskoslezský kraj chce v rámci transformace změnit svou nelichotivou image, s čímž mu pomůžou i nové evropské prostředky.

  Uhlí musí z kola ven

  Konec uhlí, obnova krajiny, rozvoj obnovitelných zdrojů energie a přesměrování průmyslu na sektory šetrnější k životnímu prostředí. To vše mají před sebou české uhelné kraje. Transformační proces zde začal v devadesátých letech minulého století, více strategicky se však ke změnám začalo přistupovat v roce 2016, kdy se region zapojil do vládní strategie hospodářské restrukturalizace označované jako RESTART.

  Od roku 2018 se kraj zapojil také do evropské Platformy uhelných regionů procházejících transformací (Coal Regions in Transition, CRIT), která vychází z iniciativy Evropské komise a jejímž hlavním cílem je pomoci těmto regionům s postupným přechodem od fosilních paliv k uhlíkově neutrální ekonomice.

  Komplexně a s evropskou podporou

  Přistupovat k transformaci komplexně a s minimálními sociálními dopady kraji nově pomáhá tzv. Transformační plán MSK 2020-2030, který stojí na osmi tematických programech: Nová energie, Nové využití území, Zelený průmysl, Nové podnikání, Kompetentní lidé, Inovační ekosystém, Digitální a kreativní region a Cirkulární ekonomika. Každý z programů má své specifické cíle, například zvýšení podílu nízkoemisních a obnovitelných zdrojů energie nebo zvýšení zaměstnanosti.

  Podrobnější informace zde.

  Zdroj: Portál Euractiv

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze