Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  MPSV navýší krajům o 900 miliónů korun dotace pro sociální služby

  Tento týden proběhlo další z jednání předsedy Sociální komise Asociace krajů ČR a hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, za přítomnosti dalších členů asociace, s vládou ČR. S ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou bylo domluveno pokračování jednání k dofinancování sociálních služeb. „Výsledkem dohody je 900 miliónů korun, které může ministerstvo poskytnout krajům na dofinancování sociálních služeb. Hlavní část peněz půjde plošně poskytovatelům sociálních služeb na dofinancováním mzdových nákladů. Zbytek těchto peněz bude z části saturovat výpadek ve financování tzv. individuálních projektů,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
  Z dohodnutých 900 miliónů korun pomůže 800 miliónů korun vyřešit očekávané propady v mzdových výdajích poskytovatelů, resp. budou pokryty konkrétní náklady mající účetní vazby především na vyplácené covidové odměny a finanční náhrady z nich v průběhu roku plynoucí. Jen v případě Kraje Vysočina se podle našich propočtů a odhadů jedná o propad ve výši více než 70 miliónů korun, které by chyběly poskytovatelům bez ohledu na zřizovatele. Cca 100 miliónů korun bude rozděleno mezi kraje s výpadkem financování tzv. individuálních projektů dosud hrazených z evropských fondů. Tyto ministerské peníze pomohou např. s provozováním sociálně terapeutických dílen, osobních asistencí, domů na půli cesty nebo se službami sociální rehabilitace. Tyto služby jsou ve většině případů zajišťovány nestátními neziskovými organizacemi.
  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze