Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoDotace a FinanceMěsto pro byznys

  Na Karlovarsku uspěl ve výzkumu Město pro byznys Cheb

  Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Karlovarském kraji stalo město Cheb. Podnikatelské prostředí má dobrou úroveň také v Karlových Varech a Mariánských Lázních. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části hl. m. Prahy.

  V Chebu na podnikatele myslí

  Cheb dosáhl se značným odstupem nejlepšího výsledku mezi všemi městy s rozšířenou působností v Karlovarském kraji v oblasti přístupu veřejné správy. Skvěle dopadl v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje včasnost a kvalitu odpovědí, které se podnikatelům dostávají ze živnostenských odborů. Cheb má rovněž kvalitní webové stránky z pohledu podnikatelů, kteří na nich naleznou v přehledné formě vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou. Pokud jde o vynakládání finančních prostředků ze strany radnice, může se Cheb pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu. Dostatek peněz vynakládá zejména na veřejnou dopravu a bydlení. Podíl čerpaných dotací na celkových příjmech města je v krajském srovnání velmi vysoký. V rámci regionu má Cheb také nejvyšší podíl firem s více než 250 zaměstnanci v přepočtu na celkový počet ekonomických subjektů.

  „Ocenění si velmi vážíme, je to dobrá reklama z hlediska případných dalších investorů a dalšího rozvoje podnikatelského prostředí v Chebu. Mně osobně těší, že jsme uspěli v kategoriích, jako je vstřícnost úřadu vůči podnikatelům a zprostředkovávání informací, protože to je věc, kterou můžeme přímo ovlivnit. Myslím si, že náš živnostenský úřad a odbor správních činností v tomto směru odvádí dobrou práci. Jinak v Chebu chystáme nové rozvojové plochy, které budou určeny pro podnikání a chceme rozvíjet komplexně koncept bydlení. Chceme uvolnit další rozsáhlé plochy, které mohou sloužit k ubytování zaměstnanců,“ říká starosta Chebu Antonín Jalovec.

  Karlovy Vary mají stabilní podnikatelské prostředí

  Krajské město se může pochlubit v regionu nejvyšším počtem právnických osob, ale také vysokým počtem živnostníků i ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele. Radnice vynakládá nadprůměrné finance do oblasti sportu a také do dopravy. Webové stránky města lze z pohledu podnikatele zhodnotit jako kvalitní, město jde rovněž příkladem v oblasti elektromobility, alespoň o tom svědčí nejen v rámci Karlovarského kraje nadprůměrný počet dobíjecích stanic. Třetí Mariánské Lázně investují nadprůměrné výdaje do oblasti kultury, ale také do sociální péče. K dobrým výsledkům z hlediska hospodaření přispívá vysoká likvidita a nulové náklady na dluhovou službu. Počet úředních hodin, které město nabízí podnikatelům, ale nejen jim, aby si vyřídili vše potřebné, je v rámci Karlovarského kraje vůbec nejvyšší.

  Celkové pořadí

  1. Cheb
  2. Karlovy Vary
  3. Mariánské Lázně
  4. Ostrov
  5. Sokolov
  6. Kraslice

   

  ***

  Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR. Měsíčník PRO města a obce je mediálním partnerem výzkumu Město pro byznys.

  Zdroj a foto: Město pro byznys

  Všechny články ze sekce Město pro byznys

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze