Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Na krajské dotace v programu Venkovské služby 2021 dosáhnou všichni žadatelé

  Dotaci až padesát tisíc na vybranou obecní službu letos od Kraje Vysočina získá všech 157 obcí, které podaly žádost o dotaci. „O krajskou podporu mohly požádat obce do 500 obyvatel. Zatímco v minulých letech bylo možné z programu získat peníze pouze na podporu venkovských prodejen, nyní jsme záběr podporovaných služeb rozšířili. Obce mohly požádat o příspěvek například i na pobočky pošt a pošt Partner, knihovny, služby turistického ruchu nebo zdravotní péče. Některé požádaly i o kombinaci podpory různých služeb,“ upřesnila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Kraj Vysočina letos v rámci dotačního titulu Venkovské služby 2021 rozdělí více než 6,8 miliónu korun.
  Největší zájem mezi obcemi byl o krajské dotace na provozování venkovských prodejen – pojízdných i kamenných a dále o podporu služeb pošty. Na podporu venkovských služeb letos vyčlenil Kraj Vysočina zatím nejvyšší částku – 7 miliónů korun. Dotace Kraje Vysočina opakovaně pomáhá udržet místní prodejnu například v Lesné, Kamenici nebo Vepříkově.
  Obce mohou letos, stejně jako v minulosti, žádat také o podporu z velice oblíbeného programu Obnova Venkova Vysočiny, kde je letos připraveno až 70 miliónů korun. „Žadatelé mají garantovánu částku 100 tisíc korun a mezi nejčastěji realizované projekty patří rekonstrukce veřejného osvětlení, opravy veřejných budov nebo místních komunikací, nákup drobné komunální techniky a další. Program Obnovy venkova Vysočiny patří mezi obcemi k nejoblíbenějším dotačním titulům. V letošním roce už o podporu požádalo 297 obcí, které si mezi sebou rozdělily 29,6 miliónu korun,“ informovala Hana Hajnová. Žádosti o dotace v rámci tohoto programu je možné kraji adresovat až do 25. června. Více informací na www.fondvysociny.cz.
  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze