Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Na Program obnovy venkova půjde letos v Ústeckém kraji 26 milionů korun

  Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo poskytnutí účelové dotace z rozpočtu kraje ve výši 26 milionů korun na Program obnovy venkova. Obce si tak budou moci od 11. června do 12. července podávat žádosti o poskytnutí dotace z Programu obnovy venkova Ústeckého kraje, který naplňuje Strategii rozvoje Ústeckého kraje do roku 2027.
  „Cílem tohoto programu je podpořit organizační a ekonomické podmínky k podnícení obyvatel venkova a samospráv obcí k tomu, aby se vlastními silami snažili o harmonický rozvoj zdravého životního prostředí na venkově, udržování přírodních a kulturních hodnot venkovské krajiny a rozvoj ekologicky nezávadného hospodářství,“ uvedl k náplni programu radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj Michal Kučera.
  Obce mohou žádat finance na obnovu a rozvoj venkovské zástavby, opravu a výstavbu chodníků, místní komunikace a veřejného osvětlení, zlepšení životního prostředí, revitalizaci a ochrana krajiny, nakládání s odpady a administraci projektové žádosti a dokumentaci pro získání dotace. „Chceme v rámci programu podpořit i zlepšení stavu zeleně v obcích do 600 obyvatel, údržbu veřejných prostranství a výsadbu zeleně v intravilánu obce, abychom podpořili i estetickou stránku rozvoje obcí,“ doplnil radní Kučera.
  Více informací o dotačním programu naleznete na: Program obnovy venkova 2021
  Zdroj: Ústecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze