Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoDotace a FinanceMěsto pro byznys

  Na Ústecku se podnikání daří v Teplicích

  Podnikatelské prostředí je v rámci Ústeckého kraje celkově nejvýhodnější v Teplicích. Vyplývá to ze srovnávacích výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se na severu Čech umístilo krajské město Ústí nad Labem, bronz bere Roudnice nad Labem.

  Teplice dobře hospodaří

  Statutární město Teplice se může pochlubit tím, že má nulové náklady na dluhovou službu a také vysokou likviditu. Město vynakládá v krajském porovnání dostatečné finanční prostředky na sport, kulturu, vzdělávání i na veřejnou dopravu. Radnice udržuje daň z nemovitosti na nízké úrovni. V Teplicích je v rámci celého Ústeckého kraje vůbec nejvíce právnických osob v přepočtu na obyvatele a také velmi vysoký podíl firem s více než 250 zaměstnanci v přepočtu na celkový počet ekonomických subjektů. Moderní infrastruktura se rozvíjí, spolu s krajským městem mají Teplice v regionu největší počet dobíjecích stanic pro elektromobily. Město v rámci kraje skončilo také nadprůměrně v testu elektronické komunikace, který ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů, jak rychle a kvalitně na ně reagují místní živnostenské úřady.

  „Přístup města shrnuje naše dlouhodobě dodržované heslo, a to je nepodnikat a nepřekážet. To znamená, že podnikatelské prostředí ideálně vytvoříte tím, že nebudete podnikatelům házet klacky pod nohy a nebudete jim zbytečně konkurovat na bázi nejrůznějších městských společností, když to podnikatelé zvládnou sami daleko lépe a levněji. Nejzásadnější do budoucna je, že vůči podnikatelům neplánujeme žádnou změnu v negativním slova smyslu. Stále budeme vstřícní, nebudeme zvyšovat daň z nemovitosti. Zároveň drobní podnikatelé, kavárníci a restauratéři historicky u nás neplatí jakýkoliv poplatek za zábor veřejného prostranství, když například chtějí předzahrádku a podobně,“ říká primátor Teplic Hynek Hanza.

  Ústí and Labem má kvalitní webové stránky, Roudnice nad Labem se rozrůstá

  Krajské město může být vzorem, a to nejen v regionálním srovnání, pokud jde o přehlednost a kvalitu poskytovaných informací podnikatelům na svých webových stránkách. Kvalita lokality pro podnikání je založena především na dobré dopravní dostupnosti, počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele je zde v rámci kraje nejvyšší. Ústecká radnice vynakládá dostatečné finanční prostředky na oblast sociální péče. V bronzové Roudnici nad Labem vzrůstá počet obyvatel, a to nejrychleji v celém Ústeckém kraji. Ekonomických subjektů meziročně výrazně přibývá, podíl dlouhodobě nezaměstnaných je zde regionálně nejnižší. Počet úředních hodin, během nichž si podnikatelé mohou vyřídit vše potřebné, je velmi vysoký. Radnice vynakládá při srovnání s ostatními městy v Ústeckém kraji nadprůměrné finanční prostředky do oblasti vzdělávání.

  Celkové pořadí

  1. Teplice
  2. Ústí nad Labem
  3. Roudnice nad Labem
  4. Litvínov
  5. Litoměřice
  6. Varnsdorf
  7. Lovosice
  8. Most
  9. Žatec
  10. Louny
  11. Kadaň
  12. Chomutov
  13. Rumburk
  14. Bílina
  15. Děčín
  16. Podbořany

   

  ***

  Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR. Měsíčník PRO města a obce je mediálním partnerem výzkumu Město pro byznys.

  Zdroj a foto: Město pro byznys

  Všechny články ze sekce Město pro byznys

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze