Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Nadace VIA vyhlašuje výzvu na obnovu drobného podnikání a hobby

Nadace Via pokračuje v podpoře obyvatel v obcích poškozených tornádem a ve spolupráci s organizací Člověk v tísni vyhlašuje grantovou výzvu na obnovu drobného podnikání a zázemí pro zájmovou činnost (hobby). Výzva je určena všem, kdo potřebují příspěvek na opravu prostor, výměnu poškozených strojů a nástrojů nebo dalšího materiálního vybavení a na obnovu zahrad či dílen všeho druhu.

„Naším cílem je navrátit do moravského regionu běžný život ve všech jeho podobách. V prvních fázích podpory jsme se zaměřovali hlavně na obnovu základních potřeb pro bydlení. Mnoha lidem však tornádo nevzalo jen střechu nad hlavou, ale zničilo třeba provozovnu, dílnu nebo jiné prostory, které využívali pro svou obživu nebo přivýdělek. A právě pro ně jsme tento program připravili,” říká k výzvě programová ředitelka Michaela Rázgová.

O grantový příspěvek mohou od 3. listopadu žádat jednotlivci a drobní podnikatelé z obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín a Dolní Bojanovice. Nadace Via a Člověk v tísni pro tento program vyčlenily 15 mil. Kč. V případě zájmu počítají obě organizace s vypsáním dalšího kola na jaře 2022.

Podrobnosti k výzvě včetně online formuláře k vyplnění naleznete zde.

Zdroj: Nadace VIA

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze