Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Největší krajský depozitář v Kraji Vysočina má vyrůst v Pelhřimově

Areál bývalých dílem pelhřimovské střední školy v okrajové části Pelhřimova využije Kraj Vysočina k výstavbě nového depozitáře pro krajské sbírkotvorné organizace. „Stávající objekt dílen na ulici K Silu je vzhledem ke svému současnému stavu určen kompletně k demolici. Nový depozitář včetně technického zázemí je navržen jako dvoupodlažní novostavba, a to jak s kapacitou pro administrativu, odbornou činnost, tak s velkorysým depozitním prostorem,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek. Realizace výstavby je navázána na zatím neznámý termín vyhlášení výzev IROP. Pokud projekt uspěje, kraj by rád do dvou let zahájil stavební práce.
„Hlavním záměrem výstavby je soustředit do jednoho místa všechny archeologické podsbírky, které jsou nejrychleji rostoucí a mnohdy problematické pro uložení. Dále pak chceme přesunout do nových depozitářů sbírku Muzea Vysočiny Pelhřimov. Depozitáře v Třebíči a Heleníně se svojí zaplněností nyní blíží k 90 %. Díky plánovaným přesunům se v Heleníně vytvoří odhadovaná výhledová rezerva na 20 let. Stejné vytvoření rezervy je odhadováno i v třebíčském depozitáři v případě přesunu archeologie do Pelhřimova,“ popisuje ideální stav ukládání sbírek radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš.
Předběžně odhadované náklady na výstavbu základní etapy depozitáře v Pelhřimově jsou 324 miliónů korun vč. DPH. Rozpočet však může doznat zásadních změn během projektování v okamžiku dopracování jednotlivých položek. Základní varianta depozitáře čítá 3850 mužitné plochy – z toho zhruba 2500 mplochy pro uložení sbírkových předmětů. Navržená studie počítá i s případnou budoucí rozšiřující variantou – dostavbou depozitární haly o další prostory, a to až téměř o 900 mzastavěné plochy. Toto rozšíření však není předmětem aktuálního projektového záměru.
Uvolnění peněz na projektovou přípravu nového depozitáře v Pelhřimově bude v červnu schvalovat Zastupitelstvo Kraje Vysočina.
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image