Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceKomunikace s občany

Nevládní organizace postupují společně při pomoci po tornádu

Při poskytování jakékoliv humanitární pomoci je naprosto klíčová koordinace organizací, které na místě pracují. Díky tomu je pomoc nejen rychlá a promyšlená, ale odpovídá také na ty nejnutnější potřeby zasažených lidí. Ruku v ruce teď postupují i nevládní organizace na Moravě po ničivém tornádu. 
„Společně s dalšími organizacemi se navzájem průběžně informujeme o mapování situace a potřeb, sdílíme důležitá kritéria jako je například výběr příjemců pomoci, geografické pokrytí, způsoby pomoci i rozdělované finanční částky,“ říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek a dodává: „Při stanovování vlastních kritérií a výše příspěvků tak berou všechny organizace v potaz i aktivity ostatních.“
Organizace tak společně usilují o to, aby se pomoc dostala ke všem potřebným a to tak, aby byla rozdělena co nejspravedlivěji podle skutečných potřeb.
„Vzájemné informování se je prospěšné především pro ty, kterým je naše pomoc určena – oběti přírodní katastrofy,“ říká prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.
Konto 713271329/0300 je určeno výhradně na pomoc po ničivém tornádu na Moravě. Proto nemusíte zadávat variabilní symbol, jak u jiných dobročinných organizací. IBAN pro příspěvky ze zahraničí CZ3903000000000713271329 / SWIFT kód: CEKOCZPP
Platba kartou zde.
Zdroj: Tisková zpráva Člověk v tísni

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image