Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Nová tramvajová trať v Ostravě

Vysoký komfort cestujícím přinese výstavba nové tramvajové trati a zastávek v Pavlovově ulici v Zábřehu. Řidiči musí počítat s dopravní uzavírkou od 13. března a cestující budou v místě cestovat náhradními autobusy od 12. dubna. Práce potrvají do června.
Snížení hluku z tramvajového provozu, bezbariérové přístupy na nástupiště se zábradlím, bezbariérové nástupy do tramvajových souprav a v neposlední řadě instalace kamerového systému. Právě takový komfort a zvýšené bezpečí získají cestující díky modernizaci tramvajové trati v Pavlovové ulici v městské části Ostrava-Jih. Dopravní podnik Ostrava v Pavlovově ulici mezi křižovatkou s Rodimcevovou ulicí a zastávkou Kpt. Vajdy zajistí změně tramvajové tratě z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy. Nová konstrukce sníží hluk a vibrace od projíždějících tramvají. Tento systém je navíc i výhodný ekonomicky. Má delší životnost a nevyžaduje tak častou údržbu.
Rekonstrukcí projdou také nástupiště tramvajové zastávky Rodimcevova, která přinese kombinaci hned několika prvků bezpečnosti: bezbariérové přístupy, zábradlí a kamerový systém. Pohyb občanů při nastupování a vystupování tak bude na mnohem vyšší úrovni bezpečnosti. Komfort se zvýší také osazením přístřešků pro cestující a instalací nového vybavení – laviček, odpadkových košů apod.
Více informací zde.
Zdroj: Web města Ostravy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image