Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Nová tramvajová trať v Ostravě

  Vysoký komfort cestujícím přinese výstavba nové tramvajové trati a zastávek v Pavlovově ulici v Zábřehu. Řidiči musí počítat s dopravní uzavírkou od 13. března a cestující budou v místě cestovat náhradními autobusy od 12. dubna. Práce potrvají do června.
  Snížení hluku z tramvajového provozu, bezbariérové přístupy na nástupiště se zábradlím, bezbariérové nástupy do tramvajových souprav a v neposlední řadě instalace kamerového systému. Právě takový komfort a zvýšené bezpečí získají cestující díky modernizaci tramvajové trati v Pavlovové ulici v městské části Ostrava-Jih. Dopravní podnik Ostrava v Pavlovově ulici mezi křižovatkou s Rodimcevovou ulicí a zastávkou Kpt. Vajdy zajistí změně tramvajové tratě z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy. Nová konstrukce sníží hluk a vibrace od projíždějících tramvají. Tento systém je navíc i výhodný ekonomicky. Má delší životnost a nevyžaduje tak častou údržbu.
  Rekonstrukcí projdou také nástupiště tramvajové zastávky Rodimcevova, která přinese kombinaci hned několika prvků bezpečnosti: bezbariérové přístupy, zábradlí a kamerový systém. Pohyb občanů při nastupování a vystupování tak bude na mnohem vyšší úrovni bezpečnosti. Komfort se zvýší také osazením přístřešků pro cestující a instalací nového vybavení – laviček, odpadkových košů apod.
  Více informací zde.
  Zdroj: Web města Ostravy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze