Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Nová zelená úsporám Light v Jihočeském kraji

  Image

  Stovkám nízkopříjmových domácností aktuálně pomáhají jihočeské Místní akční skupiny (MAS) získat příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light. Program tentokrát přispívá částkou až 150 tisíc korun seniorům či domácnostem s nižšími příjmy, aby si mohli zateplit fasády, střechy, stropy, podlahy nebo vyměnit okna a dveře. Na rozdíl od „klasické“ Nové zelené úsporám žadatelé nepotřebují žádné vstupní investice, peníze mohou dostat před zahájením prací zálohově a celková výše dotace může dosáhnout až 100 procent přímých realizačních výdajů.

  „S administrací příspěvků pomáhají žadatelům zdarma jihočeské MAS, za což jim patří velké poděkování,“ zdůraznil náměstek hejtmana pro oblast dotací Pavel Hroch a upozornil případné zájemce, že příjem žádostí do tohoto programu odstartoval už 9. ledna 2023. „V současnosti je podáno 214 žádostí a zpracovává se jich dalších 251. Vážný zájem v rámci konzultací projevilo dalších pět set lidí, takže se reálně dostáváme k tisícovce potenciálních žadatelů,“ dodal náměstek Hroch a připomněl, že Jihočeský kraj záslužnou činnost MAS finančně podporuje. „V rozpočtu na rok 2023 je pro jihočeské MAS počítáno s příspěvkem ve výši 6,5 milionu korun, což je o dva miliony více než loni,“ upřesnil Hroch.

  Jihočeským žadatelům je připraveno pomoci všech 16 jihočeských MAS, jejichž území zahrnuje 597 z 624 obcí Jihočeského kraje. Už mají zkušenost s pomocí seniorům a nízkopříjmovým domácnostem v rámci takzvaných kotlíkových dotací, kterou zástupci MAS zprostředkovali zdarma na základě spolupráce s Jihočeským krajem. Pomoc pro žadatele proto bude bezplatná i v případě Nové zelené úsporám Light.

  Novou zelenou úsporám Light připravilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Elektronické podání žádosti i všechny potřebné informace: www.novazelenausporam.cz.

  FotoNová zelená úsporám
  Zdroj: Jihočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze