Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Nové dotace na podporu integrace Ukrajinců nejpozději v červenci

  Ministerstvo vnitra vyhlásilo na začátku dubna 2022 dotační program na podporu adaptace a integrace osob s dočasnou ochranou z Ukrajiny a do již uzavřené výzvy obdrželo řadu velmi kvalitních projektů nejen statutárních měst, ale i velmi malých obcí.

  Projekty se citlivě zaměřují na okamžitou pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny  (např. ustanovení koordinátora integrace, podpora jazykových kurzů ČJ, organizace humanitární pomoci, psychologická pomoc), ale i na dlouhodobější integraci (např. příměstské tábory s výukou ČJ jako součást přípravy cílové skupiny na vstup do školy v září, sociální a právní poradenství, podpora mateřských center a společné aktivity včetně zapojení místních). Výhodou řady žadatelů byla realizace obdobných projektů v oblasti integrace cizinců již od roku 2008, ale nepřekvapivě převažují projekty naprosto nových žadatelů, kteří jsou velmi vítáni.

  Vzhledem k tomu, že se podařilo zajistit další finanční prostředky a  první kolo dotačního programu je považováno za úspěšné, padlo rozhodnutí připravit, na základě zpětné vazby a vyhodnocení, nový upravený dotační program, který by měl být vyhlášen nejpozději během července 2022. Bude ještě více zjednodušeno podávání žádostí o dotaci. Zůstane možnost proplatit prokazatelné náklady a aktivity i zpětně (až do 24. února 2022), ukončení k 31. prosinci 2022 a zaměření na držitele dočasné ochrany z Ukrajiny. Žádost o případné rozšíření projektu si budou moci podat i realizátoři předchozích dotací. Po vyhlášení dotačního programu plánuje Ministerstvo vnitra ČR  opět informovat potenciální žadatele za pomoci SMO ČR, Center na podporu integrace cizinců, nestátních neziskových organizací a dalších aktérů. Aktuální informace je vždy možné průběžně sledovat na webových stránkách https://www.mvcr.cz/clanek/narodni-dotacni-titul-cizinci.aspx

  Foto: Wikimedia Commons
  Zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze