Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Nový úsek silnice Třemošenský rybník – Orlík slouží řidičům

Díky rozšíření silničního úseku v délce 1,6 kilometru došlo ke zvýšení bezpečnosti i plynulosti provozu řidičů, kteří jedou z Plzně na Třemošnou a dále na Most. Zároveň město v červnu otevřelo novou téměř 130 metrů dlouhou lávku pro pěší a cyklisty, která překlenuje hlavní tah i železniční trať. Lávka především umožní bezpečné přecházení od Kamenného rybníka k arboretu Sofronka a Seneckému rybníku. Náklady na vybudování lávky a veřejného osvětlení si vyžádaly investici města ve výši zhruba 27 milionů korun.
Účelem stavby bylo rozšíření dvoupruhové silnice I/27 na kapacitní čtyřpruhovou směrově rozdělenou komunikaci, která je schopna bezpečně pojmout vysoké dopravní zatížení. Směrovým oddělením provozu byla odstraněna možnost střetu protijedoucích vozidel a zlepšila se možnost pro předjíždění. Došlo tak k výraznému zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na tomto významném dopravním tahu.
Zdroj: Město Plzeň

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze