Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  O dotace Královéhradeckého kraje lze žádat pouze elektronicky

  Do krajských dotačních programů pro rok 2023 již musí žadatelé posílat své žádosti pouze elektronicky, a to odesláním z datové schránky žadatele do datové schránky Královéhradeckého kraje. Tuto zásadní změnu schválili krajští zastupitelé pro dotační programy roku 2023 a program Obchůdek 2021+.

  „Při zavádění povinnosti žádat o krajskou dotaci přes datovou schránku jsme vycházeli za dvou základních myšlenek, a to zjednodušit žadatelům podávání žádostí a také odstranit zátěž, která plyne ze složité administrace došlých dokumentů v papírové podobě. Datovou schránku jsme zvolili pro její jednoduchost a také z důvodu, že žádným finančním způsobem nezatíží žadatele. Je to bezpečný, rychlý a pohodlný způsob komunikace veřejnosti s úřadem,“ uvádí Adam Valenta odpovědný za oblast grantů a dotací s tím, že podle příslušného zákona má odeslání žádosti o dotaci z datové schránky stejné právní účinky, jako kdyby byla žádost podepsána v listinné podobě.

  Královéhradecký kraj již poslal letošním žadatelům o krajskou dotaci manuál pro vyplnění žádosti, který zároveň zveřejnil na svém dotačním portále. Pro všechny výzvy vyhlášené po 1. říjnu 2022 už tedy platí, že o krajskou dotaci do jednotlivých odvětví na rok 2023, do programu Obchůdek 2021+ a také do výzvy o dar v době energetické krize mohou žadatelé požádat pouze elektronicky.

  „Současným způsobem lze do 15. prosince požádat už jen o dary a individuální dotace. K povinnosti použít datovou schránku již pro všechny žádosti o dotaci s využitím datové schránky dojde po tomto datu. V případě jakýchkoli nejasností se žadatelé samozřejmě mohou obrátit na administrátora příslušného dotačního programu, který jim s procesem podání žádosti pomůže. Kontakty na jednotlivé pracovníky máme uvedeny v závěru každého dotačního programu nebo žádosti o dotaci na individuální účel,“ doplňuje radní Valenta.

  Veškeré informace žadatelé o krajskou dotaci naleznou na dotačním portále Královéhradeckého kraje https://dotace.kr-kralovehradecky.cz/

  Manuál pro žadatele ke stažení

  Foto: BIC.cz
  Zdroj: Královéhradecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze