Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Obce získají na demolice zchátralých budov přes 48 mil. Kč

Obce a kraje získají od Ministerstva pro místní rozvoj potřebné finance na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách z další právě vyhodnocené výzvy. Přes 48 milionů korun si mezi sebou rozdělí šestadvacet projektů.

„Dotace pomáhají zejména tam, kde je řada chátrajících objektů, které mají negativní dopad na život v regionech. Díky těmto financím dojde k demolici budov, aby neohrožovaly životy tamních obyvatel,“ říká náměstek Sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád. 

Cílem výzvy, resp. podprogramu je podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací. Dotace je poskytována až do výše 70 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů akce. Ministerstvo program vypsalo poprvé před šesti lety, dotace dosud využilo více než 120 obcí.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze