Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Olomoucký kraj investuje miliony do životního prostředí

Zhruba pět miliónů korun investuje letos Olomoucký kraj do dotačního Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. O finanční pomoc byl opět obrovský zájem – sešlo se 85 žádostí a Rada Olomouckého kraje na doporučení příslušné komise podpořila drtivou většinu z nich.

„Uvědomujeme si důležitost a nutnost péče o životní prostředí, proto se snažíme veřejnost k ekologickému chování motivovat a pomáhat těm, kteří už různé aktivity v této oblasti již podnikají,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství.

Jednasedmdesáti žadatelům rozdělí kraj 5,2 miliónu korun. Jedná se o projekty, které mají například zadržovat vodu v krajině, přispívat k rozvoji biodiverzity nebo je jejich smyslem výsadba či údržba alejí.

„Velmi děkuji všem, kteří se věnují ekologickým aktivitám v našem kraji, ať už jsou to jednotlivci, obce nebo jiné instituce a spolky. Jsem rád, že se nám podařilo od minulého roku zdvojnásobit finanční prostředky na podporu těch projektů, které jsou přínosem pro životní prostředí v Olomouckém kraji,“ dodal radní Šmída.

Foto: pxHere
Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
465
IT
325
Dotace a Finance
1291
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze