Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Olomoucký kraj: Kotlíkové dotace nekončí

Olomoucký kraj podpoří další žadatele o kotlíkové dotace. Uspokojí jak ty, na které se nedostalo v předchozím kole, tak nově přijaté žádosti. Celkově hejtmanství plánuje rozdělit z Operačního programu Životní prostředí desítky miliónů korun.
„Kotlíkové dotace mají pro region dvojí efekt. Výrazně přispívají ke kvalitnějšímu a ekologičtějšímu vytápění, navíc dávají práci místním topenářským firmám, které moderní zdroje vytápění instalují,“ uvedla Zdeňka Dvořáková Kocourková, radní pro investice, evropské projekty a Smart region.
První část kotlíkových dotací bude určena pro ty žadatele, kteří si o peníze zažádali již dříve v rámci třetí výzvy dotačního programu, ale kvůli vyčerpání finančních prostředků nebylo jejich žádosti o dotaci vyhověno.
Současně Ministerstvo životního prostředí nabídlo kraji další peníze na přijetí nových žádostí. „Nově bychom mohli podpořit dalších přibližně 150 zájemců. Tuto dotační výzvu plánujeme vyhlásit ještě v průběhu prvního pololetí letošního roku. Od vyhlášení výzvy budou mít žadatelé jeden měsíc na přípravu žádostí a povinných příloh, než dojde k samotnému spuštění příjmu žádostí,“ dodala Dvořáková Kocourková.
Hejtmanství rovněž počítá s pokračováním kotlíkových dotací i v následujícím roce, a to z dotačního programu, který by měl být schválen nejpozději počátkem druhého pololetí 2021. V této souvislosti bude v průběhu měsíce dubna spuštěna anketa předběžného zájmu o další vlnu dotací na výměnu starého kotle za ekologičtější zdroj vytápění.
Zdroj: olomouckenovinky.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze