Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceDotace a FinanceEnergetika

  Olomoucký kraj připravil seminář k energetické situaci

  Jak zvládnout stávající energetickou krizi? Především nad tím se zamýšlel seminář, který uspořádal Olomoucký kraj pro ředitele a ředitelky 145 organizací, které spravuje. Vedle hejtmana Josefa Suchánka, jeho náměstka Jana Šafaříka, který má energetiku ve své agendě, a dalších členů rady se v pátek 14. října na Střední škole polytechnické v Olomouci sešli také odborníci na energie a zástupci firem z regionu.

  „Naše země, stejně jako celá Evropa, v současné době čelí energetické krizi. Cena energií (elektřina a zemní plyn) se i po zastropování vládou dostává na úroveň, která je z pohledu rozpočtu kraje a jím zřízených organizací významnou položkou, jíž musíme věnovat maximální pozornost. A hledat řešení vedoucí k úsporám. To vše, včetně mnoha doprovodných aspektů, úvah a návrhů, jsme celé dopoledne konzultovali ve skupině ředitelů a ředitelek, konzultantů a hostů na půdě Střední školy polytechnické v Olomouci,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

  Na semináři se řešila témata týkající se centrálního nákupu energetických komodit pro Olomoucký kraj, spotový trh, ale například i praktické dopady pro příspěvkové organizace. „Diskutovat nad tématy současné energetické situace je potřeba, proto jsme iniciovali setkání s řediteli našich příspěvkových organizací. Chceme, aby měli veškeré potřebné informace a mohli si vyměnit také vlastní praktické zkušenosti,“ poznamenal náměstek hejtmana Jan Šafařík.

  Aktuální informace a legislativní změny v oblasti plynárenství pak přednesl Jan Zaplatílek, ředitel odboru plynárenství a kapalných paliv z Ministerstva průmyslu a obchodu. Prezentace poslední části semináře se mimo jiné věnovala doporučením a opatřením v oblasti energetických úspor. „Takzvané zastropování cen energií, které schválila vláda, pomůže ohroženým domácnostem, obcím, krajům, institucím a malým i středním firmám, dlouhodobě ale bude nutné naučit se fungovat v situaci s novou cenovou hladinou energií. Tlak na úspory a využívání nových a účinnějších zdrojů tady je a bude se zvětšovat,“ upozornil Josef Suchánek.

  Foto a zdroj: Olomoucký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze