Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Ostrava navyšuje investiční dotace městským obvodům

Díky dobrému hospodaření mohla Ostrava přidat na investicích v obvodech. V průběhu roku město několikrát navyšovalo městským obvodům schválený objem finančních prostředků. Plánované projekty se tak daří uskutečňovat rychleji. Výčet projektů s finančním přispěním města, které realizují jednotlivé městské obvody, by byl velmi dlouhý. Zmínit lze opravy školek, přestavby domovů pro seniory, rekonstrukce sídlištních domů, nová parkovací místa či výsadbu zeleně a mnohé další.

Nárůst investic je patrný z meziročního srovnání. Loni bylo pro obvody ke 30. 12. 2020 schváleno necelých 456 milionů korun, z nichž příjemci vyčerpali 425,5 milionu korun. Jen ke konci září roku 2021 schválená částka dosáhla bezmála 634 milionů korun. Vyčerpaný objem těchto investic zatím činí necelých 296 milionů korun, rok však ještě není u konce. V této částce jsou, kromě jiného, zahrnuty například příspěvky, které do obvodů putují z účelové rezervy na obnovu a rozvoj bytového fondu nebo každoroční dotace obvodům na údržbu hřbitovů.

Podpořených projektů byla napříč obvody celá řada. V roce 2020 bylo poukázáno na vybudování domova seniorů Harmonie v Porubě deset milionů korun, s tím že v letošním roce bylo vyčleněno na tento projekt dalších osm milionů korun. Rekonstrukci ulice Mjr. Nováka, spolu s vytvořením nových parkovacích míst v městském obvodě Jih, podpořila Ostrava dotací přesahující 25 milionů korun. Na domov pro seniory v Antošovicích je pro uvedené období vyčleněno skoro 23,5 milionů korun.

Zdroj: Město Ostrava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze