Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Ostrava podpoří zřízení kanalizačních přípojek

Zastupitelé Ostravy schválili program podpory výstavby kanalizačních přípojek k rodinným domům v Petřkovicích, Bartovicích, Michálkovicích a Slezské Ostravě.
Řádné čistění veškerých splaškových vod v čistírnách a zrušení dalších 11 volných výustí do vodních toků. To je cíl dotačního programu, kterým město Ostrava podpoří fyzické osoby při výstavbě splaškových kanalizačních přípojek a jejich napojení na novou kanalizaci. Program schválili ostravští zastupitelé na svém jednání ve středu 19. května. Týká se soukromých vlastníků nemovitostí v Petřkovicích, Bartovicích, Michálkovicích, Hrušově a v Koblově.
Program podpory je vyhlášen na období od 19. května do konce roku 2025. Město bude oznamovat jednotlivé výzvy vždy v návaznosti na dokončení konkrétních staveb kanalizace. První z nich se týká kanalizace v Jahodové ulici v Petřkovicích. Přípojky s finanční podporou města budou moci již letos budovat majitelé, kteří budou svou nemovitost napojovat na již zhotovenou splaškovou kanalizaci v této ulici. Žádosti o dotace bude možné podávat v termínu od začátku července do konce září letošního roku, kanalizační přípojky budou muset být hotové nejpozději do konce roku 2022. V lokalitě se výzva týká 26 majitelů rodinných domů, celkem jsou pro ně připraveny dva miliony korun.
Více informací zde.
Zdroj: Město Ostrava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze