Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Pardubický kraj podpoří spolupráci podnikatelů, škol a obcí

  Podpora podnikatelů, škol, zaměstnavatelů i rozvoj venkova. To jsou oblasti, které chce Pardubický kraj finančně podpořit i v letošním roce. Regionálnímu rozvoji chce již tradičně pomoci individuálními dotacemi, o které si zažádala Krajská hospodářská komora, P-PINK a Sdružení místních samospráv České republiky.

  „Podporovat region v jeho rozvoji je pro nás nesmírně důležitým krokem. I proto bychom rádi podpořili tři subjekty v našem kraji celkem částkou čtyři a půl milionu korun. Individuální dotace ve výši 700 tisíc korun půjde Krajské hospodářské komoře Pardubického kraje, která bude sloužit především pro podporu Regionálních informačních míst pro podnikatele v Pardubicích, České Třebové, Chrudimi a ve Svitavách. Tato informační místa mají za cíl poskytovat zdarma informace zejména malým a středním podnikatelům, ale také realizovat semináře a odborná školení,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

  Krajská hospodářská komora Pardubického kraje však kraj žádá také o dotaci na pořádání Krajské přehlídky středních škol a zaměstnavatelů v Pardubicích.

  Podnikatelům pomáhá také Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK, jehož úzká spolupráce s krajem trvá už od roku 2018. Na zajištění zejména provozních nákladů by měla putovat dotace ve výši lehce přes tři a půl milionu. P-PINKu pomůže s provozními náklady a umožní rozšiřování komunity tvořené začínajícími společnostmi, zavedenými podnikatelskými subjekty, lokálními samosprávami nebo třeba středními školami a pardubickou univerzitou.

  S žádostí o individuální dotaci se na kraj obrátilo také Sdružení místních samospráv České republiky.

  „Dotace ve výši 240 tisíc korun bude využita především na zajištění krajského managementu pro rozvoj venkova v Pardubickém kraji. Také díky této podpoře může být v našem kraji manažer, který pomáhá obcím s metodickou a legislativní podporou, pomáhá jim pořádat různá školení, akce či semináře nebo poskytuje zpětnou vazbu ze strany místních samospráv pro potřeby kraje,“ doplnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Všechny subjekty kraj podporuje dlouhodobě, a tak ani letošní rok nebude výjimkou. Jsem rád, že po loňském roce, kdy jsme museli částky snížit, se opět vracíme k jejich navyšování,“ dodal hejtman Martin Netolický.

  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze