Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Pardubický kraj podpoří výstavbu a rekonstrukce vodovodů a kanalizací

Pardubický kraj vyhoví všem 51 žádostem o dotaci v oblasti rozvoje vodohospodářské infrastruktury. Obce a svazky obcí podpoří celkovou částkou ve výši téměř 60 milionů korun. Rozhodli o tom krajští radní na svém posledním jednání. Návrh ještě musí schválit zastupitelstvo.

„Protože se nám sešlo opět poměrně velké množství žádostí, které převyšují naše finanční možnosti, museli jsme nalézt kompromisní model, abychom dokázali co nejefektivněji podpořit maximální počet záměrů. Žádosti o dotace na projektové dokumentace podpoříme 50 procenty rozpočtových nákladů, přitom maximální částka činí 250 tisíc korun na jednoho žadatele. Dále poskytneme finanční prostředky na rekonstrukce vodovodů ve výši 20 procent nákladů. Na novostavby vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod je navržena částka odpovídající 85 procentům ze žádosti. Oproti loňskému roku je to o pět procent více,“ vysvětlil radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

V případě rozvoje a obnovy vodohospodářské infrastruktury žádali letos zájemci o dotace v celkové výši 78 milionů korun, Pardubický kraj mezi ně tedy nakonec rozdělí téměř 60 milionů. „Primárně se snažíme podpořit ty projekty, které už mají zajištěnou další podporu z národních nebo evropských zdrojů. Stabilita a bezpečnost dodávek pitné vody a vůbec celé vodohospodářské infrastruktury je pro nás prioritou. Proto v Pardubickém kraji nepřerozdělujeme pouze sumu, kterou získáme z poplatku za čerpání vod, ale vkládáme do podpory obcí i další prostředky kraje,“ dodal radní Miroslav Krčil.

Foto a zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze