Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Pardubický kraj podpoří výstavbu a rekonstrukce vodovodů a kanalizací

  Pardubický kraj vyhoví všem 51 žádostem o dotaci v oblasti rozvoje vodohospodářské infrastruktury. Obce a svazky obcí podpoří celkovou částkou ve výši téměř 60 milionů korun. Rozhodli o tom krajští radní na svém posledním jednání. Návrh ještě musí schválit zastupitelstvo.

  „Protože se nám sešlo opět poměrně velké množství žádostí, které převyšují naše finanční možnosti, museli jsme nalézt kompromisní model, abychom dokázali co nejefektivněji podpořit maximální počet záměrů. Žádosti o dotace na projektové dokumentace podpoříme 50 procenty rozpočtových nákladů, přitom maximální částka činí 250 tisíc korun na jednoho žadatele. Dále poskytneme finanční prostředky na rekonstrukce vodovodů ve výši 20 procent nákladů. Na novostavby vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod je navržena částka odpovídající 85 procentům ze žádosti. Oproti loňskému roku je to o pět procent více,“ vysvětlil radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

  V případě rozvoje a obnovy vodohospodářské infrastruktury žádali letos zájemci o dotace v celkové výši 78 milionů korun, Pardubický kraj mezi ně tedy nakonec rozdělí téměř 60 milionů. „Primárně se snažíme podpořit ty projekty, které už mají zajištěnou další podporu z národních nebo evropských zdrojů. Stabilita a bezpečnost dodávek pitné vody a vůbec celé vodohospodářské infrastruktury je pro nás prioritou. Proto v Pardubickém kraji nepřerozdělujeme pouze sumu, kterou získáme z poplatku za čerpání vod, ale vkládáme do podpory obcí i další prostředky kraje,“ dodal radní Miroslav Krčil.

  Foto a zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Podpora vydávání knih
  Image