Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Pardubický kraj získal další finanční prostředky na výměnu kotlů v rodinných domech

Díky získání dotací v celkové výši téměř 89 milionů korun bude moci Pardubický kraj uspokojit dalších skoro 800 žadatelů o kotlíkové dotace. Původní finanční prostředky byly navýšeny z evropských i národních zdrojů.
„Pardubický kraj nyní získal další finanční prostředky určené domácnostem, které by rády zmodernizovaly zdroje vytápění svých domů.  Zmíněná modernizace obnáší náhradu stávajících kotlů za ekologicky šetrnější varianty. Finanční alokace projektu kotlíkových dotací v rámci Operačního programu Životní prostředí byla z původních 184 milionů korun navýšena o dalších téměř 19 milionů. Díky tomuto navýšení budeme moci uzavřít smlouvy s dalšími 169 žadateli. Z národních zdrojů z programu Nová zelená úsporám – adaptační a mitigační opatření navíc budeme čerpat 70 milionů korun, z nichž bude financováno 629 žádostí,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj a evropské fondy
Investiční prostředky jsou určeny výhradně na výměny kotlů. Realizace projektu bude ukončena v dubnu roku 2024.
Zdroj: TZ Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image