Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Plán spravedlivé územní transformace v Karlových Varech

  V nadcházejícím období se strukturálně postiženým regionům včetně Karlovarského kraje otevře příležitost získat finanční prostředky z EU na řešení útlumu těžby a přeměny regionu. O Operačním programu Spravedlivá transformace, z něhož bude možné peníze získat, nyní jedná Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a další zapojení aktéři.
  Vzhledem k tomu, že Karlovarský kraj usiluje o zohlednění při nastavování alokace pro jednotlivé regiony, žádá o setkání s vicepremiérem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem. „V Karlovarském kraji právě intenzivně připravujeme podklady pro tvorbu Plánu spravedlivé územní transformace a snažíme se zapojit všechny regionální hráče, ať už jde o veřejnou či soukromou sféru. Podle informací ministerstva životního prostředí i pro místní rozvoj stále probíhá debata, která by měla vzít v úvahu nepříznivé socioekonomické parametry, na které jsme ministerstva upozornili a které nás oproti ostatním regionům ještě více znevýhodňují. Ať je to úroveň vzdělávání, absence výzkumu a inovací, nedobudovaná páteřní infrastruktura a řada dalších věcí. Podle ministra Richarda Brabce se zatím kritéria pro rozdělení finanční alokace mezi jednotlivé prioritní osy Operačního programu Spravedlivé transformace stále diskutují. Proto jsme navrhli, že bychom s ním o konkrétní podobě kritérií ještě rádi osobně jednali a vysvětlili veškeré důvody, které nás vedou k požadavku, aby stát přihlédl ke specifickému postavení Karlovarského kraje,“ vysvětlil náměstek hejtmana Vojtěch Franta.
  Operační program Spravedlivá transformace bude v období do roku 2027 zcela novým programem zaměřeným na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Cílem podpory je zejména zajistit pracovní místa pro obyvatele, kteří odcházejí z uhelného průmyslu, i zlepšení životního prostředí.
  Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze