Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Plán spravedlivé územní transformace v Karlových Varech

V nadcházejícím období se strukturálně postiženým regionům včetně Karlovarského kraje otevře příležitost získat finanční prostředky z EU na řešení útlumu těžby a přeměny regionu. O Operačním programu Spravedlivá transformace, z něhož bude možné peníze získat, nyní jedná Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a další zapojení aktéři.
Vzhledem k tomu, že Karlovarský kraj usiluje o zohlednění při nastavování alokace pro jednotlivé regiony, žádá o setkání s vicepremiérem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem. „V Karlovarském kraji právě intenzivně připravujeme podklady pro tvorbu Plánu spravedlivé územní transformace a snažíme se zapojit všechny regionální hráče, ať už jde o veřejnou či soukromou sféru. Podle informací ministerstva životního prostředí i pro místní rozvoj stále probíhá debata, která by měla vzít v úvahu nepříznivé socioekonomické parametry, na které jsme ministerstva upozornili a které nás oproti ostatním regionům ještě více znevýhodňují. Ať je to úroveň vzdělávání, absence výzkumu a inovací, nedobudovaná páteřní infrastruktura a řada dalších věcí. Podle ministra Richarda Brabce se zatím kritéria pro rozdělení finanční alokace mezi jednotlivé prioritní osy Operačního programu Spravedlivé transformace stále diskutují. Proto jsme navrhli, že bychom s ním o konkrétní podobě kritérií ještě rádi osobně jednali a vysvětlili veškeré důvody, které nás vedou k požadavku, aby stát přihlédl ke specifickému postavení Karlovarského kraje,“ vysvětlil náměstek hejtmana Vojtěch Franta.
Operační program Spravedlivá transformace bude v období do roku 2027 zcela novým programem zaměřeným na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Cílem podpory je zejména zajistit pracovní místa pro obyvatele, kteří odcházejí z uhelného průmyslu, i zlepšení životního prostředí.
Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze