Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Plzeň opět v plné výši získala dotaci na integraci cizinců

Město Plzeň dostalo opět od státu dotaci na projekt podporující integraci cizinců na lokální úrovni. Projekt, jenž byl podpořen ze sta procent, realizuje Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně v etapách již od roku 2008.
„Celková částka 1,5 milionu korun bude využita na zefektivnění procesu integrace cizinců do majoritní společnosti a předcházení vzájemných konfliktů. Cizinci se tak i v letošním roce budou moci vzdělávat a zlepšovat v českém jazyce, mohou absolvovat dvě integrační setkání. Podpory se dostalo vzdělávacímu programu pro plzeňské pedagogy, pracujícími s dětmi cizinců, digitalizována bude již dříve vydaná Informační příručka pro cizince v Plzni,“ upřesnila Eliška Bartáková, náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí.
„Těší nás, že i v dnešní nelehké době, se všemi dopady pandemie, zůstává prostor pro podporu projektů zásadních pro vzdělanost nejen majoritní populace, ale i menšin, žijících na našem území. Vzdělávání všech skupin cizinců, kteří přicházejí za prací a časem se v našem městě usadí nastálo, je klíčovým prvkem jejich zdárné integrace do společnosti,“ řekla projektová manažerka Tereza Šlajsová z magistrátního odboru sociálních služeb.
„Jazykové kurzy jsou v našem projektu velmi populární a vyhledávanou stálicí. V loňském roce je pravidelně navštěvovalo více jak 200 cizinců a zájem dále roste. Stejně tak, jako zájem o kontakt s krajany a sdílení zkušeností. Totéž můžeme říci i o mladé generaci. Ta se do Plzně dostává se svými rodiči a nastupuje zde do školského systému, který je mnohdy diametrálně odlišný od jejich domoviny,“ dodala Tereza Šlajsová.
Zdroj: Tisková zpráva města Plzně

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze