Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Plzeňský kraj poskytne finanční pomoc postiženým oblastem

Zastupitelstvo Plzeňského kraje schválilo 7. července 2021 finanční pomoc ve výši 3 miliony korun Jihomoravskému a Ústeckému kraji.
Peněžní dar je jednou z forem, kterou může Plzeňský kraj postiženým krajům pomoci. Finanční pomoc ve výši 3 miliony korun poskytne Plzeňský kraj formou darovací smlouvy Jihomoravskému kraji ve výši 2,5 milionu korun pro postižené obce na Břeclavsku a Hodonínsku a Ústeckému kraji ve výši půl milionu korun na pomoc obcím Blatno, Stebno a Petrohrad.
„Situaci v obcích zdevastovaných tornádem na jižní Moravě a v Ústeckém kraji vnímáme jako velmi vážnou a věřte, že i když jsme někdy i stovky kilometrů daleko, není nám lhostejná. Zastupitelstvo Plzeňského kraje proto dnes schválilo finanční pomoc postiženým lokalitám v celkové výši 3 miliony korun. A nad rámec toho věřím, že jsme udělali radost i některým maminkám s dětmi, když jsme jim nabídli možnost strávit pár dnů dovolené na Šumavě v našem krajském ubytovacím zařízení,“ doplnila hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.
Zdroj: Plzeňský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze