Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Podpora podnikatelů v Písku

  Město Písek stejně jako minulý rok pomůže podnikatelům, které zasáhla vládní omezení přijatá v rámci boje proti pandemii koronaviru. Zastupitelstvo na svém březnovém jednání schválilo jednorázovou finanční podporu osobám samostatně výdělečně činným a vyhlášení dotačního programu na podporu drobných podnikatelů.
  „Město také znovu odpustí nájemné za leden až březen subjektům, které jsou v nájmu v prostorách města a kvůli nařízením musely úplně či částečně uzavřít provozovnu,“ řekla starostka Eva Vanžurová. Z rozpočtu města bylo pro tyto účely vyčleněno 20 milionů korun. Jednorázová finanční podpora OSVČ bude činit 10 000 korun na žadatele. Je určena podnikatelům bez zaměstnanců, kteří mají provozovnu v Písku, podnikání je jejich hlavní činností a nepřerušili jej na více než 10 dní, vůči městu nemají dluh a podali daňové přiznání ve výši minimálně 100 000 korun. Žádost o podporu mohou zájemci předkládat od 8. března do 9. dubna 2021. Druhý typ podpory je zaměřen na podnikatele, kteří mají do 15 zaměstnanců. „Mohou žádat o příspěvek ve výši 10 000 korun na jednoho zaměstnance.
  Maximální výše dotace na jednoho žadatele je stanovena na 100 000 korun. V podmínkách dotace jsou ale některé novinky, jako například možnosti získat desetitisícový příspěvek i na osobu zaměstnavatele v případech, kdy sám sebe nezaměstnává.  Žadatel nesmí být součástí větší podnikatelské skupiny a jeho příjmy musí být minimálně půl milionu korun. Žádat o dotaci bude možné od 7. dubna do 7. května 2021.
  Zdroj: www.mesto-pisek.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze