Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Podpora podnikatelů v Písku

Město Písek stejně jako minulý rok pomůže podnikatelům, které zasáhla vládní omezení přijatá v rámci boje proti pandemii koronaviru. Zastupitelstvo na svém březnovém jednání schválilo jednorázovou finanční podporu osobám samostatně výdělečně činným a vyhlášení dotačního programu na podporu drobných podnikatelů.
„Město také znovu odpustí nájemné za leden až březen subjektům, které jsou v nájmu v prostorách města a kvůli nařízením musely úplně či částečně uzavřít provozovnu,“ řekla starostka Eva Vanžurová. Z rozpočtu města bylo pro tyto účely vyčleněno 20 milionů korun. Jednorázová finanční podpora OSVČ bude činit 10 000 korun na žadatele. Je určena podnikatelům bez zaměstnanců, kteří mají provozovnu v Písku, podnikání je jejich hlavní činností a nepřerušili jej na více než 10 dní, vůči městu nemají dluh a podali daňové přiznání ve výši minimálně 100 000 korun. Žádost o podporu mohou zájemci předkládat od 8. března do 9. dubna 2021. Druhý typ podpory je zaměřen na podnikatele, kteří mají do 15 zaměstnanců. „Mohou žádat o příspěvek ve výši 10 000 korun na jednoho zaměstnance.
Maximální výše dotace na jednoho žadatele je stanovena na 100 000 korun. V podmínkách dotace jsou ale některé novinky, jako například možnosti získat desetitisícový příspěvek i na osobu zaměstnavatele v případech, kdy sám sebe nezaměstnává.  Žadatel nesmí být součástí větší podnikatelské skupiny a jeho příjmy musí být minimálně půl milionu korun. Žádat o dotaci bude možné od 7. dubna do 7. května 2021.
Zdroj: www.mesto-pisek.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze