Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Podpora pro třiatřicet malých venkovských prodejen

16.12.2021 12:00

Na podporu pro venkovské prodejny potravin dosáhlo na jižní Moravě třiatřicet žadatelů.

Rozdělí se mezi ně celkem tři miliony korun. O poskytnutí dotace v rámci programu „OBCHŮDEK 2021+“ rozhodli na svém zasedání jihomoravští zastupitelé. Celkem kraj vyhodnocoval 112 podaných žádostí.

„Podle pravidel dotačního programu jsme začínali od žadatelů s nejmenším počtem obyvatel v obci. Od těch, pro které je každá koruna otázkou „přežití“. Jsem rád, že se našla další cesta, jak jim pomoct,“ prohlásil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Peníze, které zamíří k úspěšným žadatelům, proplatí kraji zpětně Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ucházet se o ně můžou obce na jižní Moravě, které mají méně než 1000 obyvatel nebo obce do 3000 obyvatel, jejichž místní část má méně než 1000 obyvatel s jedinou prodejnou potravin spadající do klasifikace CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách. Získat můžou až 100 tisíc korun, nutná spoluúčast žadatele je nejméně 50 procent.

Na zachování provozu venkovských prodejen potravin vyčlenil Jihomoravský kraj peníze už i letos na jaře. Z vlastního dotačního programu rozdělil mezi 95 žadatelů čtyři miliony korun. Zaměřoval se na malé obce s méně než 750 obyvateli, kde jediná prodejna bez podpory obce není schopna pokračovat v provozu.

 Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze