Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Praha rozdělí 12 milionů korun na vouchery pro podporu inovací

  Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem (Pii) vyhlašuje dotační program Asistenční vouchery. Jeho cílem je podporovat rozvoj a přípravu projektů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Přihlásit se může každá výzkumná instituce, vysoká škola nebo firma, která sídlí v metropoli. Celkem je pro Asistenční vouchery připravena částka 12 milionů korun. Dnes o tom rozhodli pražští radní.

  „Vouchery podpoří přípravu českých i mezinárodních strategických projektů a nadějných nápadů z oblasti výzkumu, vývoje a inovací, které budou mít pro hlavní město dlouhodobý přínos. Každá výzkumná instituce, vysoká škola nebo firma, která sídlí v metropoli, může získat až téměř jeden milion korun. Věřím, že bude o tyto vouchery zájem,“ říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib. Na Asistenční vouchery bude příští rok navazovat grantový program Magistrátu hl. m. Prahy v hodnotě 20 milionů korun, který má podpořit přímo realizaci projektů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

  Příjem žádostí do Asistenčních voucherů začíná 31. prosince 2021 a potrvá do konce května příštího roku, kdy v rámci jednoho voucheru je možné získat až devadesátiprocentní podporu. Na jeden projekt tak může směřovat od 100 tisíc až do 900 tisíc korun, přičemž je i nutná spoluúčast ze strany žadatelů, a to ve výši deseti procent.

  Dotační podporu vyhlašuje Praha v rámci tříletého projektu Prague Smart Accelerator (PSA), finančně se na něm podílí Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) a Magistrát hl. města Prahy. Předložené projekty by měly zohledňovat cíle Regionální inovační strategie Prahy (RIS3). Takzvané Asistenční vouchery jsou z 85 procent hrazeny z evropského OP VVV a patnáctiprocentní spoluúčastí se finančně podílí hlavní město Praha.

  Zdroj: TZ hl.m. Prahy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze