Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Příjemci dotací z IROP nabízí sociální bydlení pro uprchlíky z Ukrajiny

  S ohledem na probíhající události na Ukrajině se i mezi příjemci projektů sociálního bydlení z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP 2014 – 2020) začala projevovat vlna solidarity, kterou Řídicí orgán IROP (Ministerstvo pro místní rozvoj) jako poskytovatel dotace vítá a podporuje. Konktrétně se objevují nabídky ze strany příjemců projektů sociálního bydlení, že by rádi v sociálních bytech ubytovali uprchlíky z Ukrajiny.

  „Vážíme si snahy a nabídky příjemců dotací z výzev na podporu sociálního bydlení zapojit se do ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Vlna solidarity napříč Českou republikou je obrovská. Je vidět, že i fondy mají srdce,“ uvedl náměstek ministra pro místní rozvoj Radim Sršeň.

  Stanovisko Řídicího orgánu IROP k obsazování sociálních bytů osobami postiženými mimořádnými událostmi na Ukrajině lze shrnout následovně: Pokud bude příjemce chtít sociální byt obsadit osobou/osobami uprchlými z Ukrajiny, které zároveň splňují všechny podmínky pro cílové skupiny dle příslušné výzvy, je situace standardní a jednoduchá, jako v případě jakéhokoli jiného příslušníka cílové skupiny. Jedinou výjimkou je způsob prokazování splnění všech požadavků výzvy (zejména vlastnictví nemovitosti, věk osob užívajících sociální byt, maximální možný příjem v období jednoho roku před podpisem nájemní smlouvy). Pro prokázání splnění těchto podmínek je dostatečná forma čestného prohlášení za osobu/osoby uprchlé z Ukrajiny, ve kterém bude uvedeno, že jsou splněny požadavky na cílovou skupinu ve výčtu dle Specifických pravidel.

  Pokud bude příjemce chtít sociální byt obsadit osobou/osobami, u kterých existuje pochybnost, zda splňují výše uvedené požadavky, doporučujeme, aby tento svůj záměr a podmínky konzultoval se svým projektovým manažerem na Centru pro regionální rozvoj ČR. 

  Využití bytů podpořených z IROP pro ubytování uprchlíků doporučujeme předem, nebo v nejbližší možné době oznámit projektovému manažeru Centra pro regionální rozvoj ČR.

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze