Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceDotace a Finance

  Proběhla konference Inovace ve veřejných zakázkách

  Stěžejním tématem mezinárodní odborné konference INOVACE VE VEŘEJNÝCH ZAKÁZKÁCH A STRATEGICKÉ ZADÁVÁNÍ VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK s podtitulem AKTUÁLNÍ TRENDY A VÝZVY, kterou dne 3. října 2022 uspořádali Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo pro místní rozvoj, byl potenciál strategického přístupu k veřejnému nakupování v ČR v mezinárodním a zejména evropském kontextu trendů ve strategickém a odpovědném zadávání veřejných zakázek.

  Konferenci zahájili ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš společně se Stanislavem Klikem, náměstkem ministerstva práce a sociálních věcí.

  „Pro Ministerstvo pro místní rozvoj – gestora zákona o zadávání veřejných zakázek – je strategické zadávání veřejných zakázek prioritou a já se svým týmem se budu o rozvoj tohoto tématu v ČR zasazovat. Veřejné zakázky představují značný objem našeho HDP a výrazně tak ovlivňují naše hospodářství. Nebylo by to poprvé, kdy veřejné nákupy mohou sehrát v krizových a pokrizových letech významnou stimulační funkci. Jak vidíme v zahraničí, mohou dobře směřované veřejné zakázky podporovat inovace, rozvoj malých a středních podniků, rozvoj udržitelných řešení, prospívat zaměstnanosti“, uvedl ministr Bartoš.

  Náměstek Klik doplnil svou vizi k OVZ:

  „Věřím, že odpovědné veřejné zadávání bude čím dál více přirozenou součástí veřejných nákupů. Aby však došlo k větší ochotě implementovat OVZ do praxe a zadavatelé při uplatňování standardů OVZ cítili právní jistotu, je potřeba, aby došlo k harmonizaci postupů zejména na úrovni kontrolních orgánů. Pak je také třeba klást důraz na evidenci, monitoring a měření přínosů, což jedině může vést k efektivnímu zacílení priorit a přirozeně k většímu dopadu na socioekonomické oblasti společnosti.“

  Význam inovací ve veřejných zakázkách a strategického zadávání veřejných zakázek podtrhly příspěvky zástupkyně Evropského parlamentu, předsedkyně výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Anna Cavazzini a Anna Lupi, právní zástupce, DG GROW z Evropská komise.

  Příklady úspěšné implementace inovací ve veřejných zakázkách a strategického zadávání na národní úrovni představila Erika Bozzay, seniorní poradce, OECD.

  Do diskuse o roli centralizace veřejných nákupů z pohledu inovací a strategického zadávání přispěli svými zkušenostmi Gerhard Martin Weiner, vedoucí Platformy pro udržitelnost ve veřejných zakázkách z Rakouska, Peter Nohrstedt, manažer udržitelnosti, Adda, ze Švédska, ředitelka Centrálního nákupu Plzeňského kraje Jana Dubcová a Leoš Vrzalík, vedoucí nákupu udržitelnosti Asahi Europe & International.

  Panel „Kontrola a strategické zadávání“ zahájil Petr Mlsna, předseda, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

  Na tuto konference navazuje následující den již tradiční VII. ročník konference MPSV Odpovědné veřejné zadávání 2022.

  Konference byla realizována v rámci projektu: “Odpovědný přístup k veřejným nákupům – Strategické zadávání veřejných zakázek“ registrační číslo: CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_025/0015727 financovaného z Operačního programu Zaměstnanost.

  Konference se konala pod záštitou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

  Foto a zdroj: SOVZ

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze