Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceDotace a Finance

  Program INTERREG Rakousko – Česko 2021-2027 je schválen

  V Praze se v pondělí 19.9. uskutečnila konference ke schválení nového programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem pro období 2021-2027 Evropskou komisí.

  Konferenci pořádanou Ministerstvem pro místní rozvoj uvedl náměstek člena vlády PhDr. Jan Fluxa. Jejím tématem bylo schválení nového programu Evropskou komisí. Slavnostního oznámení schválení se zúčastnili zástupci programových partnerů obou států, rakouská velvyslankyně paní Bettina Kirnbauer a velvyslanec České republiky v Rakousku pan Jiří Šitler.
  Program tak pokračuje v úspěšné přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Rakouskem a kontinuálně navazuje na programové období 2014-2020.

  Program bude podporovat bilaterální česko-rakouské projekty, jejichž společným znakem je jejich přeshraniční dopad na společné území. Celkem je připraveno 86,8 mil euro. Podporovány budou projekty v oblasti výzkumu a inovací (19,3 mil. euro), ochrany životního prostředí (17,5 mil. euro), rozvoje vzdělávání (8,7 mil. euro), oblasti kultury a cestovního ruchu (26,3 mil. euro) a projekty podporující spolupráci institucí v příhraničním území (15 mil. euro).

  Aktuální informace o stavu přípravy programu INTERREG Rakousko – Česko a plánovaném vyhlášení první výzvy na předkládaní projektů budou zveřejňovány na stránkách programu:  https://www.at-cz.eu/cz

  Na závěr podepsal pan náměstek člena vlády Jan Fluxa se svými rakouskými partnery Prohlášení o společné podpoře přeshraniční spolupráci na programové období 2021 – 2027.

  Foto a zdroj: MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze