Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Projekt ADAPTRegion AT-CZ – adaptujme se společně

Image

 Přeshraniční projekt ADAPT Region v uplynulých třech letech přinesl řadu aktivit zaměřených na adaptační opatření na změnu klimatu pro zúčastněné partnerské regiony, kterými byly Jihočeský kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Horní Rakousko.

Tento projekt sice v těchto dnech končí, ovšem v rámci udržitelnosti budou partneři projektu dále pokračovat ve spolupráci a v realizaci aktivit. Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika. Cílem projektu bylo zvýšit schopnost obcí a dalších subjektů včas a kvalifikovaně reagovat na změnu klimatu a zvýšit povědomí a informovanost v této oblasti. Za Jihočeský kraj projekt realizoval spolek Energy Centre České Budějovice a Regionální rozvojová agentura jižních Čech. Dále se projekt účastnily Nadace Partnerství, Energetická agentura Vysočiny a hornorakouský svaz Klimabündnis Oberösterreich.

Pro zástupce obcí byl vyvinut vzdělávací kurz na téma adaptace na změnu klimatu ve městech a obcích. Obce mohly využít odborné poradenství zaměřené na investiční projekty, u kterých byla zvažována možnost implementace prvky adaptačních opatření. V rámci Jihočeského kraje se konzultace týkala především práce s vodou ve městě a v krajině. V rámci projektu byla založena přeshraniční otevřená síť ADAPTRegionu, jejímž cílem je dlouhodobě propojit projektové partnery, obce a další organizace za účelem přeshraniční výměny, přenosu znalostí a spolupráce v oblasti adaptace na změnu klimatu podle společného akčního plánu.

V rámci vzdělávání široké veřejnosti byla pro školy zpracována putovní výstava, která navštívila již řadu jihočeských i dalších škol. Výstava je doplněna workshopy pro základní školy na téma klimatické změny a možných adaptačních opatření. V Jihočeském kraji se uskutečnilo již 10 těchto workshopů, při kterých se žáci základních škol z Jihočeského kraje potkali se žáky základních škol z Horního Rakouska. Učitelé, kteří mají o putovní výstavu a workshopy zájem, mohou využít bezplatné nabídky organizátorů projektu a dohodnout se, aby výstava navštívila i jejich školu.

Foto: Interrege
Zdroj: ECN Zpravodajství

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze