Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Projekt ADAPTRegion AT-CZ – adaptujme se společně

  Image

   Přeshraniční projekt ADAPT Region v uplynulých třech letech přinesl řadu aktivit zaměřených na adaptační opatření na změnu klimatu pro zúčastněné partnerské regiony, kterými byly Jihočeský kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Horní Rakousko.

  Tento projekt sice v těchto dnech končí, ovšem v rámci udržitelnosti budou partneři projektu dále pokračovat ve spolupráci a v realizaci aktivit. Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika. Cílem projektu bylo zvýšit schopnost obcí a dalších subjektů včas a kvalifikovaně reagovat na změnu klimatu a zvýšit povědomí a informovanost v této oblasti. Za Jihočeský kraj projekt realizoval spolek Energy Centre České Budějovice a Regionální rozvojová agentura jižních Čech. Dále se projekt účastnily Nadace Partnerství, Energetická agentura Vysočiny a hornorakouský svaz Klimabündnis Oberösterreich.

  Pro zástupce obcí byl vyvinut vzdělávací kurz na téma adaptace na změnu klimatu ve městech a obcích. Obce mohly využít odborné poradenství zaměřené na investiční projekty, u kterých byla zvažována možnost implementace prvky adaptačních opatření. V rámci Jihočeského kraje se konzultace týkala především práce s vodou ve městě a v krajině. V rámci projektu byla založena přeshraniční otevřená síť ADAPTRegionu, jejímž cílem je dlouhodobě propojit projektové partnery, obce a další organizace za účelem přeshraniční výměny, přenosu znalostí a spolupráce v oblasti adaptace na změnu klimatu podle společného akčního plánu.

  V rámci vzdělávání široké veřejnosti byla pro školy zpracována putovní výstava, která navštívila již řadu jihočeských i dalších škol. Výstava je doplněna workshopy pro základní školy na téma klimatické změny a možných adaptačních opatření. V Jihočeském kraji se uskutečnilo již 10 těchto workshopů, při kterých se žáci základních škol z Jihočeského kraje potkali se žáky základních škol z Horního Rakouska. Učitelé, kteří mají o putovní výstavu a workshopy zájem, mohou využít bezplatné nabídky organizátorů projektu a dohodnout se, aby výstava navštívila i jejich školu.

  Foto: Interrege
  Zdroj: ECN Zpravodajství

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze