Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Projekty z Karlovarského kraje získají další evropské finance

Na dva projekty z karlovarského regionu půjdou peníze z programu Cíl evropské územní spolupráce ČR – Svobodný stát Bavorsko 2014–2020.

Finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) jsou určeny v Karlovarském kraji pro projekt „Včely – základ života”. Jedná se o částku 214 818 eur. V rámci projektu se budou konat i workshopy a studijní cesty a vzniknou koncepty pro péči o zelené plochy.

„Jednoduše se dá popsat, že by projekt měl během jednoho roku pomoci podpořit populace včel divokých a medonosných a zvýšit zájem o včelařství. Opatření, která by k tomu měla směřovat, se týkají hlavně Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, oblasti u města Loket a ve městě Goldkronach,” uvedl krajský radní Patrik Pizinger.

Další z úspěšných projektů má název „Na cestě k digitální vlastivědě” a získal z EFRR 87 901 eur. Hlavním cílem tohoto projektu je vypracování a navržení struktury a fungování digitální vlastivědy česko-bavorského příhraničí. Rozšířit by se měly rovněž historické prameny z oblasti regionálních dějin a genealogie dostupných na portálu Porta fontium.

Doba realizace nově podaných projektů potrvá do 31. 3. 2023. Žádosti je nutné podat do 9. 2. 2022, 23:59 hodin (datum elektronického doručení). O žádostech se rozhodne na 14. zasedání monitorovacího výboru, které se uskuteční ve dnech 11. a 12. května 2022.

Bližší informace k programu spolupráce a k nabídce konzultací ohledně podmínek přiznání dotace najdou zájemci na internetových stránkách www.by-cz.eu.  K dispozici jsou zde taktéž kontakty na všechny pracovníky administrující projektové žádosti a je možné se na ně v příslušném kraji obrátit.

Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze