Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Rekonstrukce sportovního areálu Poruba pokračuje

  Sportovní areál Poruba na Skautské ulici, dříve známý jako areál VOKD, se dočkal své modernizace. Na přelomu ledna a února 2022 odstartuje již II. etapa jeho rekonstrukce, která bude probíhat až do roku 2023.

  Celkové náklady II. etapy dosáhnou 166 milionů korun a budou rovněž hrazeny z rozpočtu statutárního města Ostravy formou investiční dotace poskytnuté společnosti Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s. r. o., která je vlastníkem a správcem celého areálu. Výsledky již realizovaných rekonstrukčních prací jsou však patrné již nyní.

  Modernizace areálu byla zahájena v prosinci 2020 rekonstrukcí a dostavbou budovy tenisových šaten, kterou první návštěvníci využijí již od dubna letošního roku. Druhá etapa rekonstrukce, která započne na přelomu ledna a února 2022, je rozsahem ve srovnání s dosavadní I. etapou výrazně náročnější, zahrnuje rekonstrukci a výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy s tribunou pro 1 000 diváků, atletického 400 m oválu s technickými sektory, tréninkového travnatého hřiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem, workoutového a dětského hřiště. Tato sportoviště budou po dokončení využívána registrovanými sportovci, sportovními kluby i veřejností. Součástí druhé části rekonstrukce je také vybudování nového vstupního objektu s šatnami a občerstvením, skladové a jiné technické zázemí, komunikace, oplocení a veškeré areálové rozvody.

  Po dobu realizace II. etapy bude pro veřejnost v provozu tenisová část areálu, kde lze v současné době využívat dvě nafukovací haly a od jarních měsíců venkovní tenisové kurty společně s rekonstruovaným objektem tenisových šaten. Fotbalové hřiště s umělým povrchem bude po svém dokončení využíváno týmy fotbalových klubů a týmem amerického fotbalu. V provozu po celou dobu zůstane také budova s kuželnou a restaurací na Skautské ulici. Celková rekonstrukce bude dokončena v roce 2023.

  Zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze