Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Rekonstrukce sportovního areálu Poruba pokračuje

Sportovní areál Poruba na Skautské ulici, dříve známý jako areál VOKD, se dočkal své modernizace. Na přelomu ledna a února 2022 odstartuje již II. etapa jeho rekonstrukce, která bude probíhat až do roku 2023.

Celkové náklady II. etapy dosáhnou 166 milionů korun a budou rovněž hrazeny z rozpočtu statutárního města Ostravy formou investiční dotace poskytnuté společnosti Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s. r. o., která je vlastníkem a správcem celého areálu. Výsledky již realizovaných rekonstrukčních prací jsou však patrné již nyní.

Modernizace areálu byla zahájena v prosinci 2020 rekonstrukcí a dostavbou budovy tenisových šaten, kterou první návštěvníci využijí již od dubna letošního roku. Druhá etapa rekonstrukce, která započne na přelomu ledna a února 2022, je rozsahem ve srovnání s dosavadní I. etapou výrazně náročnější, zahrnuje rekonstrukci a výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy s tribunou pro 1 000 diváků, atletického 400 m oválu s technickými sektory, tréninkového travnatého hřiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem, workoutového a dětského hřiště. Tato sportoviště budou po dokončení využívána registrovanými sportovci, sportovními kluby i veřejností. Součástí druhé části rekonstrukce je také vybudování nového vstupního objektu s šatnami a občerstvením, skladové a jiné technické zázemí, komunikace, oplocení a veškeré areálové rozvody.

Po dobu realizace II. etapy bude pro veřejnost v provozu tenisová část areálu, kde lze v současné době využívat dvě nafukovací haly a od jarních měsíců venkovní tenisové kurty společně s rekonstruovaným objektem tenisových šaten. Fotbalové hřiště s umělým povrchem bude po svém dokončení využíváno týmy fotbalových klubů a týmem amerického fotbalu. V provozu po celou dobu zůstane také budova s kuželnou a restaurací na Skautské ulici. Celková rekonstrukce bude dokončena v roce 2023.

Zdroj: Moravskoslezský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image