Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Rekonstrukce veřejného osvětlení v Berouně

Město Beroun získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí na rekonstrukci veřejného osvětlení, a to ve výši 50 % celkových nákladů. Ty jsou na tuto investiční akci vyčísleny na 2,8 milionu korun. Beroun tak může začít s obnovou veřejného osvětlení, na které se pečlivě připravoval. Koncepci veřejného osvětlení začalo město připravovat již v roce 2016.
Obměna a modernizace osvětlení se bude realizovat po částech, v této fázi dojde na výměnu 206 svítidel, a to v ulicích Boženy Němcové, Jaselská, Jiřího Wolkera, Josefa Hory, Julia Fučíka, K Dubu, K Zahrádkám, Kapitána Jaroše, Karla Čapka, Karolíny světlé, Komenského, Mánesova, Mládežnická, Na Morákově, Na Náhonu, Nad Paloučkem, Palouček, Průběžná, S. K. Neumana, Sokolovská, Svatojánská, Svatopluka Čecha, Tichá, Třída Míru a Vladislava Vančury.Nové osvětlení přinese významnou úsporu za spotřebu energie, a to více než 180 tisíc korun ročně.
Na přípravě rekonstrukce veřejného osvětlení město spolupracuje s odborníky, kteří se této problematice dlouhodobě věnují. Chce tak zajistit co nejvyšší úroveň a zároveň mít jistotu, že je vše v souladu s platnými normami. Smysl této spolupráce se ukázal mimo jiné i při získání této dotace.
Další výměnu veřejného osvětlení plánuje město realizovat v následujících letech. Tento projekt bude zahrnovat výměnu mnohem většího počtu svítidel. Současně chceme být připraveni na vypsání dalšího dotačního titulu, abychom tak pomohli městskému rozpočtu.
Zdroj: www.mesto-beroun.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze