Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceVodohospodářství

Šedesát milionů od kraje pomůže projektům za tři čtvrtě miliardy

Pardubický kraj uvolnil více než 61 milionů korun na výstavbu nových vodovodů, kanalizací, na projektové dokumentace a na rekonstrukce stávající vodohospodářské infrastruktury. Na svém úterním zasedání o tom rozhodli krajští zastupitelé. Podpořeno bylo několik desítek projektů.
„Prioritou je pro nás bezpečné zásobování obyvatel pitnou vodou a následně efektivní odvádění a čištění odpadních vod. Zároveň ale vítám i to, že jsme dokázali podpořit některé rekonstrukce vodohospodářského majetku stejně jako projektovou přípravu nových staveb. Za jasnou podporu těchto projektů kolegům zastupitelům děkuji. Pro obce je to významná pomoc,“ poznamenal radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.
I díky zmíněným finančním prostředkům budou na území Pardubického kraje realizovány stavby za zhruba tři čtvrtě miliardy korun. „Jsou to peníze, které pomáhají zlepšovat životní prostředí a díky kterým bude mít více obyvatel stabilní a bezpečný přístup k pitné vodě. Při současných výkyvech počasí je to důležité,“ doplnil Miroslav Krčil.
Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze