Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Seminář o spravedlivé transformaci představil priority podpory

Pro všechny zájemce o aktuální informace týkající se spravedlivé transformace v Ústeckém kraji proběhl další seminář, který seznámil širokou veřejnost s plánem proměny regionu v souvislosti s odchodem od uhelných zdrojů. Ústecký kraj má připravený plán transformace a v chystaném operačním programu je na projekty spojené s tímto úkolem připraveno 15,8 miliard korun.

Podporovanými oblastmi v rámci transformace budou podnikání, vývoj, inovace, nové energetické zdroje a revitalizace území, ale také investice do lidských zdrojů. Polovina finančních prostředků je určena pro vybrané strategické projekty, druhá polovina potom pro různé tematické výzvy a zastřešující projekty. Ty se budou týkat podpory podnikání, podpory kreativního průmyslu a také projektových dokumentací.

„V rámci transformace v Ústeckém kraji počítáme s podporou malých a středních podniků a také měst a obcí. Právě ty často nemají dostatek prostředků pro přípravu kvalitních projektů pro čerpání finančních prostředků z Evropské unie. K tomu poslouží jeden ze zastřešujících projektů kraje, díky kterému by obce dosáhly na finance pro přípravu projektových dokumentací,“ vysvětluje plány kraje radní pro transformaci Iva Dvořáková.

Veškeré informace pro zájemce jsou k dispozici: ZDE

Odkazy

Zdroj: Město Ústí nad Labem

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze