Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceDotace a FinanceMístní rozvoj

  Soutěž pro obce „Náš evropský projekt“

  Image

  Obce se i letos mohou zúčastnit soutěže „Náš evropský projekt“ a vyhrát celkem 150 tisíc Kč.

  Oprava kulturního domu, výstavba koupaliště, nová cyklostezka, vybudování knihovny, rekonstrukce kapličky či záchrana lokálního biotopu – i takto rozdílné projekty mohou nyní obce přihlásit do šestého ročníku soutěže Náš evropský projekt a vyhrát 150 tisíc korun. A vůbec nezáleží na tom, kdy byl projekt dokončen, zda loni nebo před deseti lety. Stačí jediné: aby šlo o projekt spolufinancovaný z evropských fondů. Stejnou šanci uspět přitom mají všechny projekty bez ohledu na velikost investice!

  Cílem soutěže určené pro města, městské části a obce je i letos ocenit zajímavé projekty vzniklé na jejich území díky evropské finanční podpoře. O tom, kdo v soutěži uspěje, rozhodne v internetovém hlasování veřejnost. Tři vítězné obce si rozdělí celkem 150 tisíc Kč na uspořádání obecní slavnosti. Na zástupce vítězných obcí zároveň čeká i dvoudenní studijní cesta do Bruselu.

  Soutěž dává příležitost všem zajímavým projektům. Stejnou šanci na úspěch mají projekty velkých měst i těch nejmenších obcí. O vítězích soutěže totiž rozhodnou pouze sympatie veřejnosti. „Pro úspěch v soutěži nezáleží na velikosti obce, nezáleží na tom, kdy byl projekt dokončen, ani na tom, jak velkou částku tvořila dotace z fondů EU. Důležité je jediné: jak se projekt líbí občanům a kolik mu dají hlasů,“ vysvětluje Magdalena Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR.

  Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá. „Soutěžní projekt musí být dokončený, podpořený z rozpočtu Evropské unie a jeho zadavatelem či příjemcem dotace musí být město, obec, městská část či jimi zřizovaná organizace. Samo přihlášení projektu do soutěže je snadné a rychlé, stačí vyplnit internetovou přihlášku,” dodává Magdalena Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR.

  Obce a města mohou své projekty přihlásit až do 9. dubna pomocí stručného on-line formuláře (zde). Soutěžící projekty budou následně uveřejněny na facebookových stránkách soutěže (zde), kde bude také od 14. dubna do 11. května probíhat hlasování veřejnosti, a to prostřednictvím „lajků“ jednotlivým projektům.

  https://www.facebook.com/EvropskaKomise.cz/posts/584070540426046

  Do loňského ročníku soutěže bylo přihlášeno 22 projektů obcí, měst a městských částí z celé České republiky. Absolutním vítězem se v roce 2022 stala obec Číměř (okres Třebíč, Kraj Vysočina), která díky příspěvku EU vybudovala v obci venkovní odpočinkovou zónu s herními a naučnými prvky. Druhé místo v soutěži obsadila obec Nišovice (okres Strakonice, Jihočeský kraj), která veřejnost zaujala vybudováním chodníku do sousední Volyně. Na třetím místě se umístily jihomoravské Bratčice s projektem na lepší hospodaření se srážkovými vodami. Speciální cena za nejvíce hlasů v soutěži vloni putovala do Drásova v Jihomoravském kraji za zdařilou rekonstrukci a nástavbu místní základní školy.

  Více informací o soutěži naleznete zde.

  Soutěž organizuje Zastoupení Evropské komise v České republice. Partnery soutěže jsou Svaz měst a obcí České republiky, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a celoevropská síť informačních středisek Europe Direct.

  Kontakt
  Magdaléna Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v České republice
  Tel.: 255 708 259
  Mob. tel.: 773 914 470
  E-mail: magdalena.frouzova@ec.europa.eu

  Foto: Svaz měst a obcí České republiky
  Zdroj:
  Svaz měst a obcí České republiky

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze