Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Stát podpoří malé obchody

  Už týden můžou kraje žádat o finanční podporu pro své malé provozovatele s potravinami a smíšeným zbožím. Program Obchůdek 2021+ připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu, které chce malé provozovny na vesnicích a v obcích podpořit do roku 2025 bezmála 200 miliony korun. O dotaci na provoz malých prodejen mohou žádat kraje a mají čas až do 29. října, kdy tato výzva končí. Pro jeden malý obchůdek můžou od státu získat až sto tisíc korun za rok, celkem pro kraj jsou to až 3 miliony.
  Resort průmyslu a obchodu plánuje vyhlašovat podobné výzvy i v následujících čtyřech letech a celkem tak chce venkovské koloniály podpořit částkou 195 milionů korun. Dotaci může provozovatel obchodu použít třeba na mzdy, nájem, vytápění, osvětlení, internet nebo třeba na náklady spojené s akceptací platebních karet. Jednou z podmínek ale je, že obchod musí být otevřený minimálně pět dní v týdnu. V těch nejmenších obcích do 350 obyvatel stačí tři dny v týdnu.
  Obchůdky centrem dění
  Podle posledních dostupných dat společnosti Nielson zmizelo z trhu od roku 2008 do roku 2018 přes 3 200 malých vesnických obchůdků. Ty jsou však pro obce velmi důležité. Stávají se často pro starší obyvatele, kteří si nedojedou do vzdálenějších měst na nákupy, i centrem dění.
  Navíc pokud není v obcích koloniál, nechtějí se do nich stěhovat ani mladší. Analýza realitní kanceláře Remax ukázala, že pokud je smíšené zboží v obcích nebo na vesnicích, roste s tím i cena nemovitostí – v tomto případě o pět procent.
  Zdroj: iRozhlas

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze