Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Stavební práce ve mlýnech pokračují podle plánu, část dotace brzy dorazí

  Město Pardubice brzy obdrží část dotačních peněz určených na stavební část Centrálních polytechnických dílen a Galerie města Pardubic, které rostou v areálu Automatických mlýnů. Radnice již získala kladné rozhodnutí o poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, která by mohla dosáhnout maximální výše 171 milionů korun, částka v řádech desítek milionů by přitom do městské kasy mohla putovat už v tomto roce.
  Stavba nového kulturně-vzdělávacího centra pokračuje podle naplánovaného harmonogramu, v dubnu tohoto roku byla dokončena základová deska, hotové jsou také svislé konstrukce třech podlaží Centrálních polytechnických dílen, které vynášejí složitou hlavní konstrukci stropu nad 3. nadzemním podlažím. Na této konstrukci, která tvoří zastřešení objektu Galerie města Pardubic, budou následně vystavěna jednotlivá podlaží Centrálních polytechnických dílen. Hrubá stavba dílen by měla být dokončena v lednu příštího roku, kdy bude možné realizovat objekt Galerie města Pardubic. „Je úžasné pozorovat, jak se areál této národní kulturní památky doslova mění před očima, aby jej bylo brzy možné opět zpřístupnit veřejnosti v takové podobě, která bude působit esteticky, moderně a návštěvníkům bude soužit nejen jako místo k relaxaci, ale také jako vzdělávací a kulturní centrum pro žáky škol i širokou veřejnost. Díky tomu, že se nám jako městu podařilo uspět se žádostí o evropské dotace, budeme moci více jak 170 milionů korun z celkových 271 milionů nákladů na stavební část CPD a Galerie města Pardubic uhradit právě prostřednictvím dotace z EU a státního rozpočtu,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký, který předkládal zastupitelům, jež vyslovili oběma projektům podporu, finální investiční záměr a koncept financování projektu.
  Zdroj: Město Pardubice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze